Aktuální článek
Editorial 39: Proč to ukončit?

Editorial 39: Proč to ukončit?

  • Máte problémy s trávou? Přerůstá vám přes hlavu, a to i v zimě? Bojíte se o sebe nebo o všechny ostatní? Jestli si na některou z těchto otázek můžete odpovědět ano, pak už asi nemá cenu si dále něco nalhávat a místo trávy si raději nalijte čistého vína. Konopí, vedle všech svých pozitivních účinků, totiž může každému z nás dříve či později způsobit i nepříjemné komplikace.

Zatočit s trávou je prý velmi snadné. Namísto abyste ji na jaře vysadili někde u plotu, vysaďte ji prostě už teď, a to rovnou ze svého života. Pokud se konopím přímo neléčíte a každodenní zelené dávky pro vás nejsou nezbytnou podmínkou k přežití nebo důležitým prostředkem k zmírnění negativních příznaků nějakého onemocnění, ale spíš jen „příjemným“ zlozvykem, pak není nikdy pozdě vyzkoušet si dát malou či velkou pauzu. Ale proč byste to vlastně měli dělat, když je pro vás tráva ideálním společníkem na každém kroku?

Tak zaprvé se vám s čistou hlavou rozjasní mysl. Dále se přestanete ztrapňovat při společenských oduševnělých diskuzích, kdy jste se pod vlivem nedokázali jasně vyjádřit k věci, přestanete možná taky tolik zapomínat, budete mít na všechno více času a energie, zbude vám více peněz, které byste jinak za trávu utratili, přestanete se stýkat s dealery na pochybných místech, zbavíte se pocitů úzkosti, deprese a paranoie, nabudete oprávněného dojmu, že to, co děláte, dává větší smysl, budete schopni se lépe vypořádat se stresem, a jistě si budete sebe sama více vážit. Také přestanete uprostřed noci pod vlivem trávy vyžírat lednici, vyčistí se vám plíce a budete lépe dýchat, vytříbí se vám čich, zbavíte se černých kruhů pod očima, vyrovnáte se lépe se změnami nálad, budete fit, noci budete mít plné snů a ráno se budete cítit skutečně odpočatě a s radostí budete vstávat. Jistě o sebe budete také více pečovat a budete trpělivější, shovívavější a tolerantnější. V práci budete podávat lepší výkony a u vás doma to bude vypadat jako u lidí.

Budete lépe komunikovat s okolím, nebudete se zbytečně cítit za něco vinni nebo se s trávou schovávat před ostatními, budete otevřenější citovým prožitkům a nebudete se už muset obávat, že vám tráva dojde. Spíše vám dojde, že život bez trávy je i tak plný malých překvapení a potěšení, budete si lépe rozumět se svým partnerem a jistě se vám zlepší koncentrace. Začnete se zdokonalovat a možná i některý z těch velkých plánů, které máte každý večer pod vlivem, dokončíte. Místo sezení doma u televize se otevřete dobrodružstvím a možná také prožijete skutečný pocit štěstí, ne jen ten zprostředkovaný trávou, a rovněž lépe rozeznáte, co vás v životě činí nešťastnými a nespokojenými. Přestanete se na veřejnosti obávat, že možná zaváníte jointem, který jste právě dokouřili, nebo že váš celý dům asi voní trávou, když náhodou někdo zazvoní u dveří. Jistě se stanete vítanou inspirací pro své známé, kteří se potýkají s nějakým druhem zlozvyku, který si přejí ukončit, okolí se na vás a vaše slovo také bude moci lépe spolehnout a přestanete být k lidem, věcem i událostem tak apatičtí. Dost možná zažijete i slušný střízlivý rauš a nebudete se obsedantně zabývat myšlenkami na to, že s trávou musíte skončit, protože se obáváte všeho toho děsného, co vám asi její užívání způsobuje. No a v neposlední řadě se samozřejmě přestanete obávat možného pokutování nebo dokonce zatčení za držení či pěstování.

Jestli vás z tohoto výčtu nenadchlo nic než poslední věta, protože vše ostatní už dávno prožíváte i s hladinkou THC v krvi, tedy jestli se nejvíce ze všeho obáváte možného střetu se zastaralými prohibičními paragrafy, které se do konopí nemístně navážejí, pak nechte vše ostatní na chvíli stranou a podpořte, prosím, legalizaci konopí pro osobní potřebu podpisem petice, jejíž znění a další navazující informace najdete na internetové adrese petice.legalizace.cz.

Za podporu i odvahu něco změnit vám děkuji a blahopřeji.

Robert Veverka

9. ročník akce Semínka seniorům
v plném proudu

Sdružení Legalizace.cz je přesvědčeno, že samopěstování konopí je právoplatný, levný a efektivní způsob, jak si obstarat konopí pro osobní potřebu. Veškeré informace o kampani, včetně podmínek pro zaslání semínek zdarma všem dospělým žadatelům, naleznete na internetové stránce www.seminkaseniorum.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!