Aktuální článek
IACM Zpravodaj – USA: Léčba konopím legální v dalších čtyřech státech!

IACM Zpravodaj – USA: Léčba konopím legální v dalších čtyřech státech!

  • Na začátku listopadu 2016 neproběhly ve Spojených státech pouze prezidentské volby, ale také celkem devět legalizačních referend – ve čtyřech státech hlasovali občané o legalizaci léčebného využítí a v dalších pěti o komplexní legalizaci i pro rekreační účely.

Ze čtyř států rozhodujících o uzákonění konopné léčby se největší pozornost upírala jednoznačně na Floridu, která je s více než dvaceti miliony obyvatel třetím nejlidnatějším státem – a co je možná ještě důležitější, jedná se o vůbec první stát amerického Jihu, kde by byla ukončena konopná prohibice, alespoň co se týče medicínského využití.

Média právě o vítězství na Floridě informovala jako první, když se ukázalo, že příznivci léčebné legalizace mají drtivou převahu – nakonec bylo pro více než 71 procent voličů. Krátce poté následovaly dobré zprávy z Arkansasu (tři miliony obyvatel a 53,1 procent voličů pro), jenž se tím pádem stal hned druhým jižanským státem legalizujícím lečebné konopí, a ze Severní Dakoty (750 000 obyvatel a 63,6 procent voličů pro).

Nejdéle se čekalo na výsledky z Montany (jeden milion obyvatel a 56,3 procent voličů pro), kde byl ovšem konečný výsledek také celkem jednoznačný ve prospěch zastánců legalizace. Celkově je tak nyní léčba konopím nebo produkty z něj legální ve 29 z 50 amerických států a hlavním městě Washingtonu (kde je legální i rekreační užívání). Jednotlivé zákony se ale mohou zásadně lišit, přičemž některé jsou funkční a vycházejí vstříc v podstatě každému, koho „něco bolí“ (například v Kalifornii, kde byl schválen vůbec první zákon o léčbě konopím již v roce 1996!), zatímco jiné jsou v podstatě nefunkční – obdobně jako například v České republice – a restriktivní (například Texas). 

Čerstvé zprávy ze světa léčby konopím najdete v aktuálním čísle Legalizace, které je k dostání trafikách po celé České republice a v e-shopu Legalmarket.cz

Časopis si můžete za zvýhodněnou cenu 42 Kč také předplatit nebo si jej stáhnout v elektronické podobě


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!