Aktuální článek
Přátelé konopí: Cheryl Shumanová

Přátelé konopí: Cheryl Shumanová

  • Cheryl Shumanová (* 1949 USA, marketérka, propagátorka konopí a konopné kultury) je americká marketingová královna, která již přes dvacet let vede soukromý Beverly Hills Cannabis Club (BHCC). Vidí v množství vznikajících komunit, jež se zabývají pěstováním konopí, velké výhody a značný budoucí potenciál, a tak se rozhodla, že bude inspirovat k tomuto podnikání i další ženy.

V únoru roku 2015 založila na netu skupinu Women Grow, kde se snaží podporovat podnikatelky v „trávovém“ byznysu. A ženy jí naslouchají. Vědí, že tato elegantní blonďatá dáma je opravdu schopná a že má za sebou úspěchy. Cannabis magazínu Kush, kde měla na starosti marketing a public relations, pomohla v letech 2010–2012 zvýšit obrat ze 150 tisíc dolarů až na více než 6 milionů, a to během pouhých osmnácti měsíců.

Stala se také zakládající členkou NCIA, Národní asociace konopného průmyslu. V Americe jí říkají marihuanová Martha Stewartová. Jako odbornice na konopnou kulturu a média také radí hvězdám, jako jsou Madonna, Steven Tyler, Whoopie Goldberg, Tom Cruise, Arnold Schwarzenegger a další. I díky svým osobním vztahům a kontaktům s hollywoodskou elitou se řadí mezi nejvlivnější ženy v reformním cannabisovém hnutí.

Cheryl Shumanová se na marihuanový byznys vrhla i kvůli tomu, že díky užívání léčebného konopí zvítězila nad rakovinou vaječníků, tlustého střeva a močového měchýře. A se svou dcerou se rozhodla tuto úžasnou bylinu zpopularizovat po celých Spojených státech. Kde jinde otevřít nejexkluzivnější marihuanový klub světa, když ne v Beverly Hills?

Přesně tak to v roce 1996 Cheryl udělala. Marketingová expertka a odbornice na product placement v Hollywoodu ho tedy umístila přesně tam, před domovní dveře amerických hvězd. BHCC se zaobírá nejenom pěstováním vysoce kvalitní marihuany pro léčebné účely, ale i propagační práci s médii, konopnou turistikou a poradenstvím. Co vypadá na první pohled jako čistě elitářská a snobská záležitost, kdy se za jednu unci (cca 28 gramů) do zlaté fólie zabalené trávy platí 600 dolarů, vysílá i jasné poselství: I milionáři a společenská smetánka si rádi zahulí, i když raději anonymně a ukryti před zraky veřejnosti.

Sama Cheryl konzumuje konopí z medicínských důvodů a zcela otevřeně. Ráno si dává velkou sklenici marihuanového smoothie, přes den kouří vaporizér a přidává si marihuanu i do pokrmů. Veřejně také lobuje za medicínskou marihuanu, pořádá přednášky po celých Státech a velmi často vystupuje i v televizi, kde šíří osvětu. Kromě toho má BHCC v Kalifornii několik legálních pěstíren, které zásobují členy klubu kvalitním zbožím, ale také poskytují poradenství dalším zájemcům o pěstování. Oficiálně má tento marihuanový klub pouhých padesát členů, ale v reálu ještě zhruba dalších 2000 podporovatelů.

Cheryl Shumanová se svojí dcerou vydělávají na konopném byznysu velké peníze a zároveň pomáhají dobré věci, tedy legalizaci. Jak vidno, feminizace prospívá nejen semínkům!

www.cherylshuman.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!