Aktuální článek
IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

IACM Zpravodaj: Legální konopí škodí pivařskému průmyslu

  • Ačkoli zastánci prohibice dlouhodobě tvrdili, že případné uvolnění protikonopných zákonů nebude mít za důsledek pokles spotřeby škodlivějšího a nebezpečnějšího alkoholu, nejnovější statistiky z Colorada, Washingtonu a Oregonu ukazují, že ve všech těchto třech státech s regulovaným konopným trhem výrazně za poslední dva roky ubylo prodaných piv.

Společnost Cowen & Company zaměřující se na průzkumy trhu vydala na konci loňského listopadu zprávu, kterou zveřejnil pivovarnický průmysl na internetových stránkách svého věstníku brewbound.com. Tam se mimo jiné dočteme, že výše zmiňované tři státy, v nichž každý dospělý občan může od roku 2014 (v Oregonu od roku 2015) legálně kupovat, přechovávat a užívat konopí, „zaznamenaly ve srovnání se zbytkem Spojených států citelný pokles v počtu prodaných piv.“

Největší pivařské koncerny jako MillerCoors a Anheuser Bush-InBev (mimo jiné vlastník i Plzeňského Prazdroje a amerického Budweiseru) utrpěly nejvýraznější ztráty, kdy se jejich nejprodávanějších „odlehčených“ druhů piv Coors Light a Bud Light prodalo o 4,4 procenta méně, zatímco klasiky jako Coors a Budweiser zaznamenaly pokles „jen“ o 2,4 procenta.

Nový trend je patrný zejména ze statistik Denveru, hlavního města Colorada, kde se prodej piv propadl o vcelku závratných 6,4 procenta. Podle vládních dat „zasáhl“ přechod z alkoholu na konopí nejvýrazněji nejmladší generaci mezi 18 až 25 lety.

„S postupujícím rozmachem konopného odvětví v Coloradu, Washingtonu i Oregonu bylo možné v průběhu roku 2016 pozorovat v těchto státech nadále se zrychlující propad v prodeji piva,“ uzavírají svou zprávu pracovníci společnosti Cowen & Company a přidělávají tak další vrásky na čelech zástupců alkoholového průmyslu.

Zdroj:
 time.com


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!