Aktuální článek
Odkazujeme na konopné veletrhy a happeningy

Odkazujeme na konopné veletrhy a happeningy

  • Pokud jste obchodník nebo máte jen rádi veletrhy, happeningy a demonstrace, resp. chcete upozornit na absurdní a neudržitelnou situaci kolem naší milované rostliny a ještě se setkat se stejně smýšlejícími lidmi, máme pro vás několik tipů a těšíme se na viděnou!

Canapa Mundi

17.–19. 2. 2017; Řím, Itálie

Jeden z prvních návštěvnických zážitků spojených s konopím můžete prožít již na konci zimy v nádherném prostředí starověkého Říma. Rehabilitaci marihuany jako všestranné a užitečné rostliny se věnuje mezinárodní veletrh léčivých bylin s názvem Canapa Mundi. Propojuje ve svém programu historii, vzdělání, kulturu, tradice a všechny myslitelné inovace pro moderního člověka dvacátého prvního století. Veletrh již od pohledu disponuje typickým italským temperamentem a nebude tedy nouze ani o světově známý design, relax i divokou zábavu. Canapa Mundi zve každého, koho zajímají nejnovější technologie, pěstební, výrobní i léčebné postupy, životní prostředí, móda nebo umění. Místo na několik dní přivítá nepřeberné množství italských i zahraničních firem, výzkumných pracovníků, odborníků z různých odvětví i populárních umělců, kteří doplní celé trojdenní setkání. Vstupné činí pouhých 8 euro, za které návštěvníci uvidí expozice 120 vystavovatelů.

www.canapamundi.com

Spannabis 2017

10.–12. 3. 2017; Barcelona, Španělsko

Spannabis je největší španělský konopný veletrh, který v roce probíhá na území království hned dvakrát a svou velikostí i významem překračuje hranice kontinentu. Poprvé se konal v roce 2002 v Barceloně a od té doby vyspěl v celosvětovou přehlídku kompletního spektra aktivit, které s konopím souvisejí. Návštěvníci se zde setkají s problematikou pěstování, využití v průmyslu, medicíně i rekreačního užívání. Na místní konference a workshopy se pravidelně sjíždějí přední odborníci, vědci, lékaři i psychologové z celého světa, aby přednesli nové poznatky k životaschopnosti a potenciálu využití konopí. Akce je mezi širokou veřejností velice populární pro svou pohodovou atmosféru, kterou umocňuje velká účast domácích i zahraničních vystavovatelů a bohatý doprovodný program. Veletrh naleznete v prostředí známé haly Fira de Cornellà, vzdálené od centra města necelých patnáct kilometrů. Základní vstupné začíná na akceptovatelných 12 euro a zakoupit si ho mohou pouze návštěvníci starší osmnácti let. Pokud vás tedy jarní vítr zanese do malebné katalánské metropole, určitě nepromarněte šanci a na Spannabis zavítejte.

www.spannabis.com

International Cannabis Business Conference

10.–12. 4. 2017; Berlín, Německo

Mezinárodní obchodní konference o konopí úspěšně cestuje po celém světě a nabízí návštěvníkům sofistikovaný program za účasti špičkových profesionálů v konopném byznysu. Pokračující celosvětová vlna legalizace marihuany podněcuje kvalitní obchodní vyhlídky a společná setkání podnikatelů s právníky, politiky a zástupci aktivistů tak každým rokem nabírají na důležitosti. Ačkoliv se tedy ICBC jeví jako striktně obchodní projekt, není to úplná pravda a na své si tak přijdou i účastníci, které zajímá neziskový nebo kulturní sektor. Každá z konferencí nabízí široký výběr hodnotných přednášek, workshopů a zajímavých hostů. ICBC letos navštíví Spojené státy, Kanadu, prosluněnou Havaj a pro našince snadno dostupný Berlín ve Spolkové republice Německo. Akce je v podnikatelských kruzích považována za poměrně prestižní, což věrně ilustruje i fakt, že základní zápisné pro posluchače atakuje v první vlně předprodeje astronomických čtyři sta dolarů.

www.internationalcbc.com

Konopex Ostrava 2017

21. 4. – 23. 4. 2017; Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Druhý ročník konopného veletrhu Konopex Ostrava 2017 vyroste v unikátních prostorách pod vysokými pecemi Dolní oblasti Vítkovic v předposlední dubnový víkend. Opět lidem otevře dveře do světa konopí a stane se tak regionálně jedinečnou kulturní, vzdělávací a prodejní víkendovou akcí. I letos je hlavním cílem veletrhu informovat širokou veřejnost o všestranné rostlině konopí, o její historii, současném využití i možnostech, které nabízí pro budoucnost. Nabitý třídenní program nabídne nejen veletrh, ale také přednášky, workshopy, konopnou burzu i zábavu. Exkluzivní prostory Dolních Vítkovic nabízí řadu unikátních objektů industriální architektury. Hlavní expozice veletrhu Konopex bude umístěna do multifunkční haly GONG. Tuzemští i zahraniční vystavovatelé představí ve třech dnech své nejnovější produkty a služby, nabídnou své praktické zkušenosti s různými produkty i způsoby využití konopí. Prodejní a výstavní expozice budou věnované pěstování a zpracování konopí (hlíny a substráty, semena, hnojiva, hydroponie, aeroponie, zahradní technika, pomůcky) i finálním konopným produktům a doplňkovému zboží. A každý si zaručeně přijde na své. Ochutnáte konopné produkty jako je olej, sýr, pečivo, sušenky, zmrzlina, semínka, těstoviny a lahodné konopné pivo či čaj. Můžete načerpat i praktické zkušenosti na workshopech míchání konobetonu, sázení a řízkování bylin či výroby vlastních mastí. Připraveny budou také soutěže o hodnotné ceny a další doprovodný program.

www.konopex.cz

Million Marihuana March 2017

6. 5. 2017; Ostrov Štvanice, Praha

Nejdůležitější, nejživelnější a mediálně i veřejně nejvíce akcentovaná konopná akce roku letos konečně přestane být týnejdžrem a velkolepou demonstrací za legalizaci konopí oslaví dospělácké dvacátiny. Ač se to někomu může zdát k nevíře, členové a sympatizanti občanského sdružení Legalizace.cz se pustili do příprav jubilejního ročníku české verze celosvětového happeningu a opět si pod obligátním názvem Million Marihuana March půjčí od obyvatel hlavního města ulice, aby zprostředkovali kritickému davu možnost vyjádřit svůj názor a žádat od parlamentu republiky svá přirozená práva. Pochod a následný happening probíhá obvykle první květnový týden v několika stovkách metropolí na celém glóbu a ani Praha tedy logicky nestojí stranou. Projekt nabízí široké spektrum aktivit a mírumilovný víkend tak pravidelně navštěvuje téměř patnáct tisíc návštěvníků z celé země. Tanečníci a posluchači kvalitní muziky ocení několik profesionálně ozvučených pódií, aktivisté například politickou diskuzi, pro ratolesti nechybí dětská zóna a všichni se nakonec potkají ve festivalovém městečku, kde své umění předvede hned několik desítek domácích i zahraničních konopných výrobců. O Million Marihuna March 2017 by se dalo psát do nekonečna, nicméně termín sedí pevně, nezapomeňte si tedy včas vzít dovolenou v práci, pozvěte svoje kamarády a na kulatých narozeninách na shledanou.

Uvidíme se tam!

mmm.legalizace.cz

Cannabis Liberation Day 2017

12. 6. 2017; Flevopark, Amsterdam, Nizozemsko

Populární britská kapela Will and the People dorazí letos jako jeden z headlinerů do Amsterdamu na největší konopnou událost v Nizozemsku, dobře známou jako Cannabis Liberation Day. Osmý ročník tohoto aktivistického a kulturního dýchánku se odehraje dvanáctého června v oblíbeném Flevoparku a jako vždy bude pro návštěvníky zdarma. CLD organizuje holandská obdoba českého sdružení Legalizace.cz a nabízí bohatý jevištní program s kapelami, DJs z domova i ze zahraničí, mnoho mluvčích z řad aktivistů, konopný trh, filmový žánrový festival, vapo lounge a široké festivalové městečko. Na akci je k dispozici přes padesát stánků, které prezentují výrobky místních producentů i nové trendy ze zbytku světa. Na pódiu se během dne vystřídá celá plejáda konopných celebrit, mezi něž patří zakladatelé a majitelé nejstarších světových coffeeshopů, politici i vědečtí pracovníci. Cannabis Liberation Day se rozhodně dá zařadit mezi nejpohodovější akce roku a určitě se tak může stát vhodnou inspirací pro letní víkendový výlet do svobodomyslného Holandska.

www.cannabisliberationday.org

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!