Aktuální článek
Seedbanka: Sumo Seeds

Seedbanka: Sumo Seeds

Profilový obrázek
  • Sumo Seeds je semennou bankou s nizozemskými kořeny. Nadšencům z této společnosti se po letech výzkumu a šlechtění podařilo vytvořit rozmanitou kolekci semen různých konopných odrůd. Tým pěstitelů procestoval prakticky celý svět ve snaze získat cenné původní místní genetiky, a to s velikými úspěchy.

Díky těmto investicím se Sumo Seeds podařilo shromáždit mnoho delikátních a vzácných konopných odrůd, čímž se odlišují od ostatních semenných bank. Ve snaze nabídnou svým zákazníkům jen ta nejlepší feminizovaná, samonakvétací i regulérní semena seedbanka neustále kontroluje kvalitu, genetiku a klíčivost semen a účinky svých modelů.

Cílem Sumo Seeds je nabídnout klientům vysoce kvalitní semínka za férovou cenu. Zajímavostí je, že při pohledu na jejich webové stránky zjistíte, že na rozdíl od většiny ostatních semenných bank používají k propagaci svých konopných odrůd komiksové obrázky. To proto, že u Sumo Seeds věří, že když už ukazovat obrázky rostlin, tak raději těch, které vypěstovali samotní zákazníci.

S našimi zkušenostmi v zahradnictví jsme strávili více než čtyři roky vývojem těch nejlepších pěstebních LED svítidel na trhu. Pozornost jsme zaměřili především na správnou rovnováhu barev, distribuci světla, životnost a efektivitu.

Samozřejmě, že v seedbance jsou schopni vypěstovat nádherné rostliny, když mají k dispozici perfektní podmínky, 1000W světla a další vybavení, ale zároveň jsou si vědomi, že většina domácích pěstitelů takové podmínky nemá, a tak jim přijde férovější ukazovat právě výsledky snažení svých zákazníků s omezenými možnostmi.

U Sumo Seeds jsou přesvědčeni, že když si zákazník spíše než podle obrázku vybírá na základě specifikací odrůdy, jedná se o čestnější způsob prodeje semen.

Rozhovor

Dhani Schell: Konopí je víc než jen rekreační droga

Které z vašich odrůd jsou mezi zákazníky nejoblíbenější a proč tomu tak podle vás je?

Amnesia Ganja Haze. Odrůdy typu Amnesia jsou mezi zákazníky dlouhodobě oblíbené a naše Amnesia je jednou z našich odrůd s nejvyšším obsahem THC. A zákazníci si silný efekt naší Amnesia Ganja Haze velice pochvalují.

Odrůda Appleberry se pochopitelně stala velice populární, když v roce 2016 zvítězila na Highlife Cupu v Amsterdamu. Appleberry má mimořádně silný sedativní účinek a dokonce i každodenní kuřáci konopí jsou jejími účinky často překvapeni. Pěstování této rostliny s příjemným ovocným aroma vás určitě nezklame. Velice plodná je pak odrůda Thunderstruck. Její výnos je jednoduše ohromující a i začínající pěstitelé mohou získat bohatou úrodu. Celé palice jsou hojně pokryty zářivými trichomy – odtud také pochází název Thunderstruck (volně „Hrom do palice“), protože když jsme viděli naši úrodu, vypadalo to, jako by do palic uhodil blesk.

Appleberry má mimořádně silný sedativní účinek a dokonce i každodenní kuřáci konopí jsou jejími účinky často překvapeni. 

Mezi venkovními pěstiteli je pak velmi populární odrůda Cold Thunder, a to díky její schopnosti výborně růst i v chladnějších klimatických podmínkách, například v Nizozemsku nebo Německu. Jde o náš nejprodávanější outdoorový model. Naší nejprodávanější samonakvétačkou je Critical Chronic Auto. Tato odrůda je velmi populární v jižní Evropě a obzvlášť dobře se jí dařilo ve Španělsku. Její obliba vychází z faktu, že ačkoli jde o automatiku, má velmi vysoký výnos a stejné aroma a účinek jako její feminizovaná sestra.

A související otázka… Jakou z vašich odrůd máš nejraději ty osobně a proč?

Mým favoritem je Goji Haze. Mám moc rád sladce chutnající konopí, což dokonale splňuje Goji Haze. Není z naší nabídky zrovna nejlevnější, ale pokud jste opravdový znalec, uvidíte, že za to rozhodně stojí. Věnujete-li jí lásku a péči, můžete vytvořit skutečnou delikatesu mezi konopnými palicemi.

Můžeš mi povědět něco o vašich regulérních odrůdách? Jdou dobře na odbyt i dnes, kdy se zdá, že většina zákazníků preferuje feminizovaná semena?

K prodeji regulárních semínek jsme se rozhodli právě proto, že je o nás zákazníci často žádali, ale feminizovaná semena jsou samozřejmě i nadále populárnější. Domníváme se, že někteří zákazníci preferují regulérní pro jejich nižší cenu, ale pak jsou tu také pěstitelé, kteří věří, že regulérní semínka jsou stabilnější než feminizovaná. A nakonec je zde hrstka nadšenců, kteří používají reguláry ke šlechtění svých vlastních odrůd.

Vaše společnost má podle webu sídlo v Nizozemsku, ale mám pocit, že působíte více ve Španělsku. Jak to tedy je? Všiml jsem si, že mnoho firem podnikajících v konopném byznysu se stěhuje právě do Španělska a zároveň tam každoročně vznikají další společnosti. Můžeš nám říct něco více o tomto fenoménu?

Ano, naše hlavní ústředí je ve Španělsku. Ale obchod máme i v Nizozemsku. Ve Španělsku je, co se týče naší branže, oproti jiným zemím lepší právní prostředí, což je přesně tím důvodem, proč se tam mnoho společností přesouvá.

A jaká je právní situace v dalších zemích, kde působíte?

Na to je velmi těžké odpovědět. Každá země má svou vlastní úpravu prodeje konopných semen. Ve všech zemích, kde působíme, je ale nákup konopných semen legální.

Chtěli jsme vytvořit perfektní trojkombinaci semínka-světla-výživa. 

Jak vidíš budoucnost situace kolem konopí ve světě?
Pevně doufáme, že se pohled světa na konopí brzy změní. Už nyní vidíme, že se legální postavení konopí v mnoha zemích na světě vyvíjí k lepšímu. Věříme, že tento trend bude pokračovat i nadále a další a další země budou konopí legalizovat. Stále více lidí si uvědomuje, že stigmatizace konopí je neopodstatněná. Konopí představuje mnohem více než jen rekreační drogu. Má mimořádný léčebný potenciál a může pomoci mnoha lidem. Musíme si uvědomit, že konopí může být prospěšné v tolika oblastech, že jde skutečně o naprosto úžasnou rostlinu, které bychom si měli vážit, a nikoli perzekuovat její samotnou existenci. Měli bychom si cenit všeho, co nám příroda dává, a využívat toho pozitivním způsobem.

Kromě konopných semínek se zabýváte také prodejem pěstebních LED svítidel, která sami vyrábíte, je to tak? Proč spatřujete budoucnost právě v LED světlech?

Ano, skutečně prodáváme také LED svítidla Magnus Light a také výživu pro rostliny Bioquant Agrostyle. Chtěli jsme vytvořit perfektní trojkombinaci semínka-světla-výživa. S našimi zkušenostmi v zahradnictví jsme strávili více než čtyři roky vývojem těch nejlepších pěstebních LED svítidel na trhu. Pozornost jsme zaměřili především na správnou rovnováhu barev, distribuci světla, životnost a efektivitu. Jsme přesvědčeni, že v budoucnu se LED svítidla stanou hlavním zdrojem světla pro pěstování. Pro jejich použití existuje celá řada důvodů: energetická efektivita, delší životnost lamp nebo světelné spektrum vyvinuté speciálně pro konopí. Nedávný výzkum na jedné nizozemské univerzitě navíc naznačil, že u konopí pěstovaného pod LED osvětlením se množství účinných látek zvyšuje. Je zde i pár dalších výhod, ale výše řečené by mělo stačit k pochopení, proč je výhodné používat LED světla. A hnojiva Bioquant Agrostyle patří mezi špičku na trhu s velice férovou cenou.

Chtěl bys na závěr něco sdělit našim čtenářům?

V současné době pracujeme na významném projektu, o kterém se domníváme, že zásadně změní trh s konopnými semeny. Nemohu prozradit detaily, ale pracujeme na zcela nové metodě zpracování a šlechtění semen, jejímž výsledkem bude vyšší kvalita a výrazně lepší stabilita a jednotnost výsledků. Takže určitě sledujte Sumo Seeds! Také jsme loni již třetím rokem navštívili Cannafest a musím říct, že Češi jsou skutečně skvělí a vaši zemi jsme si totálně zamilovali. Cannafest je jeden z nejlepších konopných veletrhů na světě. Takže jen tak dál, hodně úspěchů v práci s naší drahocennou rostlinou a letos se na Cannafestu opět uvidíme!

Děkujeme Ti za rozhovor! 

www.sumoseeds.com

Nejpopulárnější odrůdy: Amnesia Ganja Haze, Appleberry, Sumo’s OG Kush, Green Mango, Thunderstruck, Goji Haze, Cold Thunder, Amnesia Ganja Haze Auto, Zombie Haze Auto, Critical Chronic Auto

Ocenění: Highlife Cup Amsterdam 2015 – 1. místo v kategorii Kush a 1. místo celkově s odrůdou Sumo’s OG Kush; Highlife Cup Amsterdam 2016 – 1. místo v kategorii Bio s odrůdou Appleberry, 2. místo v kategorii Hydro s odrůdou Green Mango; Semana cultural y Copa cannabica ACMF 2017 – 1. místo v kategorii Sativa s odrůdou Amnesia Ganja Haze

Další produkty: Magnus Lights (pěstební LED svítidla), Bioquant Agrostyle (výživa rostlin)

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!