Aktuální článek
Jointy na polštáři: Konopná turistika nabízí novou dimenzi cestování

Jointy na polštáři: Konopná turistika nabízí novou dimenzi cestování

  • Většina z nás si pod pojmem „konopná dovolená“ představí pohodový víkend v obýváku na gauči s vlastními výpěstky, a ne pobyt v horském hotelu, kde na ubytované čeká na pokoji místo lahve šampaňského ubalený joint. V některých částech Ameriky se ale tato dříve těžko uvěřitelná představa stává realitou.

To vše díky online službám, jako je třeba Bud And Breakfast (parafráze na bed and breakfast), které vám pomohou vyhledat a zarezervovat ubytování na ideální dovolenou podobně, jako funguje například oblíbení portál Airbnb. Jediný rozdíl je v tom, že Bud And Breakfast se postará o to, abyste během pobytu netrpěli nedostatkem vaší oblíbené rekreační drogy.

Rozšiřujeme působiště

Po referendech 8. listopadu vzrostl počet amerických států, které dovolují rekreační užití konopí, ze čtyř na osm, díky čemuž přibylo i možných destinací a zájemců. „Asi den po volbách nám začaly nepřetržitě zvonit telefony,“ popsal časopisu Civilized Sean Roby, generální ředitel společnosti Bud And Breakfast. „Předtím jsme měli na stránkách uvedeno asi čtyři sta lokalit s nabídkou ubytování. Teď se blížíme k osmi stům.“

Konopní turisté chtějí v místě své dovolené poznat vše, co je s touto rostlinou spjato.

Podle Robyho nabízí v současnosti Bud And Breakfast ubytování pro uživatele konopí přibližně v 25 amerických státech a několika dalších zemích, z nichž hlavními lákadly jsou Jamajka a Uruguay. „Konopná turistika je na vzestupu,“ tvrdí Roby. „Jedná se o něco zcela nového a neotřelého, navíc s obrovským potenciálem. Lidé jsou nadšení a i ti, kdo konopí neužívají, si mohou přijít na velmi pěkné peníze z pronájmu.“ Důležité jsou i různé bonusy a nadstandardy, které nájemníci turistům nabízejí. Někteří hostitelé vám nepovolí užívat v domě konopí, zatímco jiní ano, případně vám dají přednášku o nejlepších a cenově nejdostupnějších výdejnách v okolí nebo vám doporučí další konopné zajímavosti v oblasti. Jiní zase vítají hosty v úvodu zmiňovaným jointem na polštáři nebo jim z konopí napečou nějaké dobroty.

Vše, na co si vzpomenete

„Máme jednoho pronajímatele v Denveru, který má plné ubytování na měsíce dopředu. „Lidem totiž nabízí exkluzivní servis,“ vysvětluje Roby a dodává, že tyto služby zahrnují například vyzvednutí hosta na letišti vozem, ve kterém může rovnou začít své konopné dobrodružství, a přesun do místa pobytu, kde jsou mu poskytována jak jídla prodchnutá konopím, tak i profesionální konopné masáže.

„Právě v nabídce takovýchto all inclusive pobytů se lišíme od Airbnb a stáváme se spíše takovou luxusní cestovní kanceláří,“ chlubí se ředitel Bud And Breakfast, který zároveň odhaduje, že přibližně 90 procent návštěvníků jeho stránek jsou lidé, kteří „o konopí chtějí vědět první i poslední“.

Předávání osobních zkušeností

Sean Roby si myslí, že v rozvíjejícím se konopném průmyslu a turismu je naprosto zásadní nabízet služby provozované lidmi s vlastními zkušenostmi s konopím v dané lokalitě. „S novými modely ‚sdílené ekonomiky‘ přichází i zcela nový druh cestování. Dny vyumělkovaných hotelových pokojů jsou pryč. Nová generace turistů chce vidět věci očima místních,“ tvrdí Roby. „Jelikož jde o konopné turisty, chtějí znát v okolí vše, co je s touto rostlinou spjato. A s tím jim pomůže jejich hostitel.“

V současnosti nabízí společnost Bud And Breakfast ubytování přibližně v 25 amerických státech a několika dalších zemích, z nichž hlavními lákadly jsou Jamajka a Uruguay.

Ať už má vaše dovolená jakoukoli podobu, služba Bud And Breakfast je tu od toho, aby vás dostala na „bezpečné a legální místo pro užívání konopí“. Díky tomu se turisté mohou vyhnout stresovým situacím a nemusejí například vyrazit do ulic anebo se ptát svého hostitele, kde se dá v okolí sehnat něco k pokouření. „Na dovolenou jedete, abyste si odpočinuli od stresu. Proč byste se měli ve strachu neustále ohlížet přes rameno, když si chcete zapálit, anebo řešit pokoutné dealery? My se o vše postaráme za vás,“ uzavírá spokojený podnikatel.

Zdroj: www.civilized.life

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!