Aktuální článek
Flashback: Mellow Yellow končí

Flashback: Mellow Yellow končí

  • A zánik legend se pravidelně nevyhýbá ani jiným světům. Po konci několika globálně renomovaných tanečních klubů hlásí červený poplach a existenční ohrožení také pravděpodobně nejstarší coffeeshop na světě.

Amsterdamský podnik Mellow Yellow byl otevřen již těsně před revolučními událostmi v roce 1967, a jak se zatím zdá, místo pozvánek na oslavy padesátých narozenin bude nucen si vystačit s čerstvou cedulí s nápisem zavřeno.

V oblíbené destinaci turistů totiž začne platit nová vyhláška, která majitelům zapovídá provoz podobných zařízení do vzdálenosti čtvrt kilometru od školy. Za oběť mimo jiné padne na dalších dvaadvacet coffeeshopů a podle radnice tak dojde k ochraně školou povinných dětí.

Do karet provozovatelům hraje významný fakt, totiž že jediná škola v dosahu je kadeřnické učiliště, kam dochází již plnoletí studenti.

Johnny Petram, který se o podnik pečlivě stará, k tomu sdělil: „Denně nám pod rukama projde několik tisíc lidí, mírumilovně tu spolu sedí Izraelci a Palestinci a mnoho návštěvníků sem zajde jen na malou chvíli, protože se s námi chtějí vyfotit. Mellow Yellow je prostě součást historie města.“

Do karet provozovatelům hraje významný fakt, totiž že jediná škola v dosahu je kadeřnické učiliště, kam dochází již plnoletí studenti.

Neodolatelnou výzvu tak nyní mají na stole právníci i politická reprezentace, která jistě nemůže pominout skutečnost, že téměř třicet procent zahraničních turistů míří primárně právě do podobných coffeeshopů.

Kauzu letmo zaznamenal deník Daily Telegraph i cestovatelská rubrika serveru Idnes.


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!