Aktuální článek
Flashback 40: Barevné korálky

Flashback 40: Barevné korálky

  • Že se místní buddhisté úplně zbláznili a připravují nejspíš gigantickou párty ve stylu Love Parade, si museli myslet policisté při rutinní silniční kontrole v západním Myanmaru.

Poblíž hranic s Bangladéšem, který patří k nejlidnatějším a nejchudším státům světa, namátkově zastavili automobil s nadřízeným mnichem buddhistické komunity ve městě Maungdaw. Netrvalo dlouho a strážcům zákona mohly překvapením vypadnout oči z důlků.

Kromě obligátních modlitebních růženců, které v západním světě často plní funkci módního doplňku, objevili i komoditu o poznání populárnější. Mnich totiž ukrýval neuvěřitelných čtyři sta tisíc pilulek metamfetaminu, u nás známého spíše jako taneční droga extáze.

Známý svatostánek ukrýval ve svých útrobách astronomický počet dalších čtyř milionů kusů tablet v celkové hodnotě přes devět milionů dolarů.

Svérázná interpretace jednoho z často popisovaných meditačních stavů mysli spustila vlnu domovních prohlídek a ušetřen nezůstal ani vlastní klášter. Podezření, že náklad nezvyklých barevných korálků nebyl ojedinělý, se záhy i potvrdil. Známý svatostánek ukrýval ve svých útrobách astronomický počet dalších čtyř milionů kusů tablet v celkové hodnotě přes devět milionů dolarů.

Porézní hranice s okolními zeměmi a těžko přístupná hornatá krajina nekalému obchodu přímo nahrává a Myanmar se tudíž řadí mezí největší producenty ilegálních látek v celé Indočíně. Mnich okamžitě putoval do vazby a znalost techniky téměř nekonečné meditace mu tak nyní jistě přijde docela vhod.


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!