Aktuální článek
Flashback 40: Sportovní superstars

Flashback 40: Sportovní superstars

  • Podobně jako u klášterních mudrců je i vrcholový sport oblast, kde bychom podle standardních hodnotových měřítek velké drogové skandály příliš často nečekali. O to víc je s podivem, že vzory zdravé dospívající mládeže zásobují novináře pikantními příběhy na všech kontinentech světa prakticky s železnou pravidelností.

Po delší době se o slovo přihlásili hráči z nejprestižnější světové hokejové ligy NHL. Pro švédský list Expressen se pod rouškou anonymity rozpovídala pětice hokejistů, která otevřeně promluvila o hojně rozšířených potížích s alkoholem a tvrdými drogami.

V Americe je to ale normální, podobně jako alkohol,“ popsal jeden z hokejistů.

„Například kokain je mezi hráči na párty úplně běžný, zkusilo ho hodně kolegů včetně mě samotného. Na první akci, kterou jsem navštívil, se kouřila i marihuana, což mě šokovalo. V Americe je to ale normální, podobně jako alkohol,“ popsal jeden z hokejistů.

Další k tomu dodal: „Hráči jsou jako rockové hvězdy. Před pár lety byla na stadionu Islanders hrozně malá střídačka. Brankář proto seděl skoro mezi diváky. A tak vzal jednu slečnu z publika do šatny a tam si s ní dal rychlovku přímo během zápasu.“ Skandály se začátkem roku ostatně nevyhýbaly ani nejvyšším fotbalovým soutěžím. Nikoho nepřekvapí, že k novým drogovým prohřeškům a závislosti na kokainu od raného mládí se přihlásila i fotbalová modla Argentinec Diego Maradona.


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!