Aktuální článek
Tommy Chong v ráji

Tommy Chong v ráji

  • Pokud kouříte trávu, možná budete znát Tommyho Chonga (viz magazín Legalizace č. 18). Tvoří polovinu undergroundového komediálního dua Cheech a Chong, které přivedlo trávu na stříbrné plátno ve filmech jako Up in Smoke (Stoupat jak dým). Muž, jenž se proslavil výrokem: „Kdyby více lidí hulilo, bylo by na světě méně násilí,“ je konopným aktivistou již od sedmdesátých let minulého století a usilovně pracuje na společenské akceptaci užívání konopí pro léčebné i rekreační účely.

V dnešní době rozkvětu legalizované konopné scény ve Spojených státech je Tommy Chong dalším konopným prominentem uvádějícím na trh vlastní produktovou řadu.

Svou celoživotní zkušenost uživatele konopí vkládá do společnosti Chong’s Choice („Chongova volba”), kterou provozuje společně se svým synem Parisem. Jejich sortiment obsahuje také řadu konopných odrůd nesoucích zakladatelovo slavné jméno.

Konopná legenda spolupracuje s holandskou semennou bankou.

Pokud pěstujete konopí, budete znát také pojem Paradise Seeds. Amsterdamská semenná banka byla jedním z pionýrů odvětví konopných semen a na trhu funguje již přes dvacet let.

Chong a Paradise se nyní dali dohromady, aby spojili své znalosti se silou a chutěmi dvou kontinentů – kalifornských a holandských genetik. Výsledkem jsou semínka tří nových, bombastických odrůd: L. A. Amnesia (sativa), Blue Kush Berry (indika) a Mendocino Skunk (hybrid).

  • L. A. Amnesia (sativa): Tommy hledal pro řadu sativ Chong’s Choice něco opravdu výjimečného a v této odrůdě se mu to rozhodně podařilo nalézt. Snoubí se v ní genetika světově proslulé, ovocně chutnající holandské odrůdy Amnesia Haze s jedním kalifornským Kushem. Výsledkem křížení je L. A. Amnesia, odrůda nabízející skutečnou sílu a velmi vysoký obsah účinných látek.

  • Mendocino Skunk (hybrid): Nová odrůda inspirovaná setkáním dvou slavných konopných tradic, kalifornského „smaragdového trojúhelníku“ a amsterdamské coffeeshopové scény. Tato transatlantická kombinace dala vzniknout ovocně chutnajícímu skunku, který je pokračovatelem tradice odrůdy Wappa, jedné z nejprodávanějších odrůd od Paradise Seeds. Výsledný model vyniká skvělou chutí a příjemným účinkem a po všech stránkách výborně prospívá jak venku, tak v indoorových pěstírnách.
     
  • Blue Kush Berry (indika): Tommy si přál najít indiku, která dokáže pořádně uzemnit, ale zároveň dokáže pohladit chuťové buňky. Na to šlechtitelé od Paradise Seeds zareagovali tím, že vyšlechtili tuto lahůdku, v níž se mísí mocná síla Kushe zaobalená do delikátní ovocné příchutě. Sladká chuť spojená s dlouhotrvajícím účinkem zaručeně vyvolá nadšení každého milovníka indiky.

 

Jak vlastně došlo ke spolupráci mezi Paradise Seed a společností Chong’s Choice?

„Původně nás společnost Chongs Choice oslovila, jestli bychom pro ně připravili jointy do jejich řady ubalených špeků,“ vysvětluje Luc z Paradise Seeds. „Dali jsme se ale do řeči a na přetřes přišla možnost, že bychom mohli spolupracovat na šlechtění nových odrůd. Šanci na spolupráci s takovouto konopnou legendou jsme si nemohli nechat ujít.

Za starých časů jsme byli velkými fanoušky filmů s Cheechem a Chongem. V sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století nebylo na kulturní scéně mnoho konopných hrdinů ochotných vystrčit hlavu z písku a postavit se za trávu. Tommy Chong byl ale skutečným mistrem a hrdinou konopí a konopné kultury.

V posledních letech užívá Tommy léčebné konopí jako doplněk k chemoterapii při léčbě rakoviny.

Těmito novými odrůdami jsme nadšeni. Řada Chongs Choice Legends nabízí mix vysoce kvalitních genetik, pocházejících z těch nejlepších kalifornských a holandských šlechtitelských programů. Na vývoji tří výše uvedených odrůd jsme pracovali celý minulý rok a nyní jsou připraveny pro celou komunitu pěstitelů konopí!“

V roce 2003 se Tommy Chong stal známým „mučedníkem“ konopného hnutí, když byl na devět měsíců uvězněn za svou roli ve společnosti distribuující skleněné bongy a dýmky. Následně prohlásil, že „vězení bylo pravděpodobně ta nejvíce vzrušující věc v mém životě“. V posledních letech užívá Tommy léčebné konopí jako doplněk k chemoterapii při léčbě rakoviny.

Společnost Chongs Choice zahájila činnost v roce 2016 a její webové stránky ji inzerují jako zdroj „nejkvalitnějších konopných produktů na trhu”. Její sortiment (nabízený v amerických státech, kde je konopí legální) je tvořen vším možným od předbalených jointů po náplně s konopným výtažkem či dokonce plátkové osvěžovače dechu napuštěné THC.

Nová řada semínek Chong’s Choice bude k dostání exkluzivně u Paradise Seeds prostřednictvím jejich webových stránek a v jejich evropské distribuční síti. Pro více informací navštivte stránky paradise-seeds.com nebo sledujte Paradise Seeds na sociálních médiích.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!