Aktuální článek
Odkazujeme

Odkazujeme

  • na společenské kluby konopí

SAN FRANCISCO SC

Graficky jednoduchý, za to ale informacemi překypující internetový blog spravuje západoamerický cannabis social club z prosluněného San Francisca. Slouží primárně jako rozcestník pro všechny konopné kluby v daném regionu. Pravidelně aktualizuje adresář na všechny pěstitelské kolektivy, nabízí hodnocení od pacientů a podává informace z lékáren, kde se léčebné konopí pod státní licencí prodává. Nechybí samozřejmě aktuální konopné novinky ani lékařský či právnický servis. Pro našince bude nepochybně atraktivní i rubrika věnovaná pěstitelským soutěžím, které v Kalifornii nabírají každým rokem na obrovské popularitě. Kromě metropole má svůj akční záběr také v okresech San Matero a Marin.

www.sanfranciscocannabisclubs.com

RESIN CLUB

Pryskyřičný klub, jak sama sebe nazývá společnost milovníků konopí z Barcelony ve Španělsku, nabízí velice skromné weby, které v současné době procházejí rekonstrukcí. I tak ale není na škodu sem zavítat. Blog podává formou nahodilé aktualizace především zprávy a události z blízkého okolí. Pilířem jsou poměrně obsáhlé a inspirativní stanovy sdružení, diskusní fórum a několik tematicky zaměřených videí. Zajímavé je, že sdružení provozuje také svou základnu a kanceláře v centru velkoměsta. Kdo by však čekal formální kanceláře, byl by zklamán. Místo je vybavené počítači, spoustou herních konzolí, čajovnou, sympatickým barem a knihovnou se světovou konopnou literaturou. Poslání social klubu tedy plní bezezbytku a mírně zanedbanou prezentaci na síti jim tedy návštěvník milerád odpustí. A kdyby neměl dost, Resin Club samozřejmě operuje také na sociální síti Facebook.

resinclub.blogspot.com

TREKT UW PLANT

Takzvaní „trhači kytek“jsou neziskové občanské sdružení založené v roce 2006 s cílem poskytovat jednoduchý právní servis sdruženým pěstitelům léčivého konopí. Vychází z belgické ministerské směrnice, která povoluje držení tří gramů marihuany na jednu dospělou osobu. Začátky mělo velice krušné, jelikož hned po první veřejně prezentované plantáži přišel policejní zásah a pokuta pro všech pět tehdejších členů. Situace se několikrát opakovala, až byl prezident společnosti odsouzen k pokutě ve výši 5 500 eur. Dnes je po odvolání a zproštění vrchním soudem situace diametrálně odlišná. Asociace sdružuje již 120 pěstitelů a jejich počet každým měsícem rapidně roste. Weby sdružení nabízejí přehledné informace o poslání, novinkách a zajímavostech belgického konopného světa. Pro milovníky francouzštiny pochopitelně dvojjazyčně.

www.cannabis-social-clubs.be

EAST SIDE GROWERS

Na první pohled mírně děsivý blog našich západních sousedů nabízí pohled do kuchyně skupinky dospělých pěstitelů, kteří, jak sami anoncují, dělají kariéru ve vysokých manažerských pozicích. Elektrické instalace jejich společné pěstírny provádí pouze kvalifikovaný personál a kromě toho sdružení explicitně dbá na dodržování zákona. Webová prezentace nenabízí pro zkušeného surfaře nic nového, věnuje se hlavně způsobům pěstování, oblíbeným odrůdám a několika videím, které jsou k dohledání také na serveru YouTube. Pro ty ze čtenářů, kteří by chtěli procvičit němčinu, je k dispozici přehledné moderované diskusní fórum.

eastside-growers.com

DIE GRUNE BLUME

Švýcarský konopný společenský klub má v současnosti více jak 100 členů všech věkových kategorií a sociálních tříd. Mají však jedno společné: každý z nich trpí nějakou komplikovanou nemocí. Za všechny jmenujme chronické bolesti hlavy, ekzémy, HIV, epilepsie, poruchy spánku, artritida a mnohé další. Do klubu je možné přihlásit se odkudkoliv a je určen výhradně pacientům, které současná legální medicína nebere příliš vážně. Web nabízí jednoduché rozhraní, které nabídne ty nejzákladnější informace pro případné zájemce;  návštěvník se samozřejmě může velice jednoduše kontaktovat s podobně postiženými a v diskuzi si vyměnit zkušenosti či navázat nová přátelství.

www.diegrueneblumeschweiz.ch

ENCOD

Drobný exkurz po prezentacích jednotlivých již existujících cannabis social klubech by jistě nebyl kompletní, kdybychom se nevrátili na portál organizace ENCOD, tedy Evropskou koalici pro spravedlivou a efektivní drogovou politiku. Web nabízí relativně dobře ucelené informace ze všech koutů konopné a drogové politiky, je řazen do mnoha sekcí v několika nejpoužívanějších evropských jazycích a i přes svůj předpotopní vzhled patří k nejdůležitějším a nejlépe propracovaným zdrojům. Zájemce o kontinentální konopné kluby by tedy určitě neměl váhat a v závěru svého surfování měl navštívit příslušnou sekci, která se organizacím podobného typu zeširoka věnuje.

www.encod.org/info/-CANNABIS-SOCIAL-CLUBS-.html

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!