Aktuální článek
Flashback: Hydra

Flashback: Hydra

  • Evropská kvalita, kolumbijské normy, pákistánská vřelost a íránská pracovitost. S tímto sloganem se do podnikání pustila ruská varianta zrušeného světoznámého serveru Silk Road.

Nezbedná sociální síť se v zemích bývalého Sovětského svazu jmenuje Hydra a hemží se inzeráty ruských dealerů ilegálního zboží. Zákazníkům na internetu nabízí anonymní pohyb pomocí softwarového systému TOR, který umí ukrýt identitu koncového uživatele. 

Rusko a Čína v současnosti zažívají darknetový boom, což se pozitivně odráží také v popularitě internetové měny bitcoin.

Do povědomí široké veřejnosti se však paradoxně dostala až nyní, kdy policejní úředníci v Omsku na svém Twitteru zveřejnili screenshoty účtu, kteří místní překupníci k prodeji narkotik používají.

Místo bohulibého varování před aktivitami na samé hraně zákona tak provozovatelům zprostředkovali reklamu k nezaplacení a sami si utrhli pořádnou ostudu.

Rusko a Čína v současnosti zažívají darknetový boom, což se pozitivně odráží také v popularitě internetové měny bitcoin. Ta na jaře poprvé v historii přesáhla hodnotu zlata. 


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!