Aktuální článek
Profil umělce: Vojtěch Velický

Profil umělce: Vojtěch Velický

  • Vojtěch Velický řečený Lazybastard fon Golčák s námi spolupracuje už pěknou řádku let. Má na kontě několik titulek magazínu, pravidelně ilustruje rubriku „Jak komunikovat s orgány činnými v trestním řízení“ a je například i autorem plakátu na demonstraci Million Marihuana March 2014. Dát mu prostor mezi prvními pro nás tedy bylo jak potěšením, tak slušností!

1) Tvoříš ilustrace pro velké množství magazínů, takže je skvělé, že za tebou zůstává tolik práce, ale zbývá ti čas na volnou tvorbu? Dá se to vůbec ještě oddělit?

Vlastně kreslím dost i mimo ty časopisy, takže toho času popravdě moc není. Snažím se, když je volná chvilka, něco si zmastit jen tak pro sebe, to je jasná věc.

Ale zatím to jsou opravdu jen drobnosti, neb teď je to poslední rok dva taková pracovní bouře. Jinak jelikož se živím kreslením, tak moc neodděluju, jestli je to práce nebo koníček.

Mě to prostě baví a tak jsem šťastnej jako málokdo asi.

2) Co tě nejvíc inspiruje, kde získáváš nápady?

Palec. Tím myslím palec pravé ruky, ze kterého to všechno vycucávám. Každopádně povětšinou dostanu zakázku s textem, ten si poté přečtu a snažím se z toho dostat tu hlavní myšlenku, kterou pak zrealizuju. Nebo už je od zadavatele vše dané a já to jen nakreslím.

3) Jaký je tvůj vztah k psychoaktivním látkám? Co si myslíš o hlavním tématu našeho magazínu – tedy legalizaci konopí?

Mno, já sem takovej, že mi je dost věcí jedno. Ať si každej dělá, co chce, každý je strůjcem svého osudu. A když ta činnost nikoho dalšího nepoškozuje, tak v tom není trabl. Je pravda, že tam za velkou louží se už ledy pohnuly, tak doufejme dojde i na tu naši kotlinu a nebude to tak trestáno, neb si nemyslím, že by to bylo horší nežli alkohol nebo další legální veselosti.

Další informace o Vojtovi a více jeho tvorby najdete na jeho webovkách: www.lazybastard.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!