Aktuální článek
Sladce krvavé lahůdky

Sladce krvavé lahůdky

  • My ze Sweet Seeds® máme rádi, když můžeme prozkoumat veškerý potenciál přítomný v rostlinách konopí. Třeba takové krásné vzezření je důležitá vlastnost, protože jak se říká, kouříme i očima. A když kouříme očima, není pak divu, že nám zčervenají – stejně jako tyto genetiky

Když začala sezóna 2013, vydali jsme Red Poison Auto (odrůda Sweet Seeds® kód SWS39), Black Cream Auto (SWS37) a Dark Devil Auto (SWS38). Tyto odrůdy s fialovými květy si během roku 2013 získaly u pěstitelů takovou oblibu, že v roce 2014 jsme se rozhodli rozvířit pyl a ještě víc tuhle rodinku rozšířit. Zkřížení Dark Devil Auto a Black Cream Auto dalo vzniknout Dark Devil Auto (SWS45), zatímco spojení Sweet Skunk Auto (SWS34) s vybranou genetickou linií Red Poison Auto nám umožnilo zařadit do naší kolekce Bloody Skunk Auto (SWS44). Od té doby uplynuly čtyři roky a tato pětice samonakvétacích fialek z genofondu Sweet Seeds® okouzlila naše klienty a přátele nejen svými estetickými parametry, ale i lahodnou chutí na patře a dobrým výnosem.

 

Kdybychom si měli tuto pětici fialek krátce představit, tak Red Poison Auto je bestseller mezi našimi fialovými verzemi a vyznačuje se tvorbou hutných palic pokrytých aromatickou pryskyřicí, v níž se snoubí sladké a ovocné tóny na lehkém skunkovém pozadí. Black Cream Auto je spíše indiková odrůda, která má krátké rozpětí mezi větvemi, kompaktní palice, velkou hlavní šišku a tvoří obrovskou spoustu pryskyřice se sladce ovocnou vůní a zemitými podtóny zděděnými po naší Cream Caramel® (SWS04). Dark Devil Auto patří k našim nejvyšším samonakvétačkám. Má strukturu moderních sativově-indikových hybridů a její sladce ovocné aroma je ozvláštněné líbezným nádechem citrusu a kadidla.

 

Bloody Skunk Auto, jak je vidět už z jejího názvu, se pyšní sytým, nesmírně příjemným a slaďounkým skunkovým odérem. Strukturu má hodně podobnou jako klasické skunky a tvoří velké květy zalité pryskyřicí, jimž dominuje jedna velká vrchní palice. Devil Cream Auto vykazuje velkou hybridní sílu již od vyklíčení, jelikož má velice pestrý rodokmen, a vydává neuvěřitelně lahodné citrónové aroma na pozadí kadidla. Na to, že je samonakvétací, i ona roste docela do výšky a má velké listy, pevné boční větve a silný hlavní stonek, na kterém se tvoří jedna hlavní a notně macatá šiška.

Všech těchto pět fialových samonakvétacích odrůd z kolekce Sweet Seeds® dozrává ke sklizni do osmi až osmi a půl týdne po vyklíčení. Fialové znaky jsou natolik stabilizovány, že z 90 procent semen vyrostou purpurově zbarvené kytky. To znamená, že devět z desíti semen jsou bezpečně fialky, takže při vysetí pouhých tří nebo čtyř semínek máte jistotu, že se dočkáte tohoto fascinujícího zbarvení. Ale i když náhodou narazíte na „nefialku“, stále bude mít prvotřídní květy. Například když vám Red Poison Auto vyroste dozelena, v podstatě sklízíte Green Poison Auto® (SWS30), což je jedna z nejlepších samonakvétacích odrůd na trhu.

 

Takže i kdybyste měli velký pech na výskyt fialové genetiky, pořád budete odměněni konopím vynikajících parametrů. Nenechte si tedy ujít jedny z nejúžasnějších a nejnádhernějších odrůd na dnešním trhu a ukažte svým přátelům a bližním, jaký máte krásný koníček! Nebude to trvat dlouho a nebude to bolet. Nebude vás to stát ani kapku krve – ale jsme si jistí, že je budete kouřit a vaporizovat do poslední kapky pryskyřice, tak jako upír vysává své sladké oběti do poslední kapky krve.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!