Aktuální článek
Profil umělce: Filip Kazda

Profil umělce: Filip Kazda

  • Filip Kazda nebyl dosud s naším magazínem spojen, což je jednoznačně škoda. Jeho rozmanitou psychedelicko-politicko-poetickou tvorbu sleduji dlouho a s potěšením. Doufám, že jsme tímto prolomili ledy a příště od něj bude minimálně obálka!

1) Dlouho jsi pracoval jako arteterapeut v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Co ti práce tam dala, co ti vzala?

Práce v Bohnicích mi dala opravdu hodně a budu z té zkušenosti čerpat celý život, možná i déle. Pravdou však je, že jsem to obohacování vydržel jen osm let. Začal jsem více myslet na svou tvorbu a na klid k ní potřebný.

2) Pracuješ s velkým množstvím technik. Od obřích obrazů tvořených razítky přes kresby propiskou až po malbu – a to jak klasickou, tak například holubím trusem. Dalo by se říct, že pak je trošku těžké tě jako autora jednoznačně určit. Proč to? Láká tě to, posouvat se pořád dál?

To posouvání se je důležité, já ale doufám, že je mé myšlení konstantní. Technika je jen obal informace, je to lákadlo, efekt. Velice rád hledám nové formy vyjádření, nové obaly a často je to velká náhoda, dar z nebe (holubí trus). Jsem rád, že to mám tak, nechci být ortodoxní to či ono.
Techniky se učím, objevuji, opouštím a pak se vracím. Doufám, že si jednou budou rozumět, že se budou doplňovat, že jednoznačně určí autora. 🙂

3) Tvoříš někdy pod vlivem?

Věci, které tvořím, mám dost promyšlené, i když se vždy těším na náhodné zvraty. Ta tvorba je chemie, magie a já se snažím vyhnout zabíhavosti myšlenek.

……………………………………………………………………………………………………………..

Filip v současné době nemá webové stránky, zájemci o jeho další tvorbu ji však snadno dohledají na jeho facebookovém profilu.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!