Aktuální článek
Flashback 41: Konopný kostel

Flashback 41: Konopný kostel

  • Pestrobarevný interiér, který velice věrně připomíná změněné stavy vědomí, zaujal světový tisk během slavnostního otevření nového kostela v americkém Denveru.

Vlnu zájmu podpořil také fakt, že netradiční svatostánek patří místní konopné církvi, která tak pro své ovečky konečně získala důstojné a pro širokou veřejnost i velice atraktivní zázemí.

První duchovní služba přilákala několik stovek zvědavých návštěvníků a díky mediálnímu zájmu údajně vzrostl počet členů více než trojnásobně. „Je to mistrovské dílo a myslím, že Denver může být pyšný, že ho má,“ pochvaloval si výsledek zakladatel organizace Lee Molloy. Ačkoli bylo během dne otevřených dveří přísně zakázáno kouřit, na rituální zapálení jointů přeci jen došlo v rámci slavnostního obřadu dvacet minut po čtvrté hodině odpolední.

První duchovní služba přilákala několik stovek zvědavých návštěvníků a díky mediálnímu zájmu údajně vzrostl počet členů více než trojnásobně.

I přes nesporný fakt, že jsou konopné církve s postupem legalizace marihuany čím dál tím populárnější, našli se samozřejmě hned i škarohlídi, kteří se snaží nový trend přinejmenším alespoň zkomplikovat. Demokratický politik Dan Pabon se již v coloradském parlamentu vytasil s návrhem zákona o zákazu konzumace konopí v kostelech, protože marihuana prý porušuje zásady náboženského vyznání po celém světě. 


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!