Aktuální článek
Flashback 41: Krvavý Winstone

Flashback 41: Krvavý Winstone

  • Již několikátou vlnu rozhořčení vyvolala bankovka s motivem bývalého britského premiéra Winstona Churchilla, kterou v pětilibrové hodnotě v posledních měsících zavádí místní národní banka.

Platidlo je totiž místo papíru vyrobeno z polymeru, což by uživatelům mělo přinést více čistoty, trvanlivosti a horší možnosti jeho padělání. Svérázní Angličané ovšem štěstím bez sebe zrovna příliš nejsou. Svoje znechucení výrazně vyjádřili například Hindové, vegetariáni a vegani, jelikož vyšlo najevo, že onen polymer obsahuje i živočišný tuk, a poté se o slovo přihlásila i velmi široká komunita uživatelů kokainu.

Jev má už své vlastní označení:

„getting Winstoned“.

Konzumenti drogy si totiž stěžují, že silnější plastové bankovky mají velmi ostré hrany a při šňupání často dochází k zraněním sliznice a krvácení. Jev má už dokonce své vlastní označení „getting Winstoned“ a odborníci několika profesí před rozšlehanými nosánky již nyní bijí na poplach. Nový materiál je totiž jako stvořený pro přenos nebezpečných chorob, včetně chronické žloutenky nebo imunitních retrovirů.

Pokud tedy turisté z naší provenience budou mít o prázdninách chuť riskovat, měli by ve šrajtofli pro všechny případy nechat alespoň jednu českou a hlavně neušmudlanou Boženku.


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!