Aktuální článek
Flashback 41: 25 000 huličů trávy

Flashback 41: 25 000 huličů trávy

  • Na skok k našim sousedům. Všichni, kdo mají zálibu v kouření trávy, nyní mají unikátní možnost, jak spojit zábavu s něčím užitečným. Berlínská výzkumná iniciativa totiž hledá neuvěřitelných 25 000 rekreačních uživatelů marihuany, kteří by se jako dobrovolníci zapojili do výzkumu a pár let kouřili ve službách vědy.

Autoři dosud pravděpodobně největší řízené studie s názvem Cannabiskonsum doufají, že se jim na širokém vzorku populace podaří co nejlépe prozkoumat a popsat účinky dlouhodobého rekreačního užívání konopí u zdravých dospělých spotřebitelů.

Každý dostane pro výzkumné účely až třicet gramů marihuany měsíčně gratis. 

Koordinátor výzkumu Marko Dorre k tomu pro Rádio Wave dodal: „Jen v Německu užívá konopí pravidelně několik milionů lidí. Je na čase, aby se věda víc zajímala o rekreační užívání a jeho dopady.“

Každý účastník musí být plnoletý, nesmí mít diagnostikovánu žádnou duševní chorobu ani psychické problémy včetně závislostí a zakázáno je i být prvouživatelem. Uchazeče, který uspěje a bude do projektu zařazen, čeká od expertů zajímavá odměna. Každý dostane pro výzkumné účely až třicet gramů marihuany měsíčně gratis. 


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!