Autoři studie, která byla publikována v červencovém vydání odborného časopisu Journal of the American Academy of Dermatology, také zaznamenali, že podávání THC myším trpícím kožním melanomem, tedy nejagresivnější formou rakoviny kůže, koreluje se zpomalením růstu nádoru.
Podle Dr. Roberta Dellavallea naznačuje v současnosti dostupná odborná literatura, že by „konopí mohlo účinkovat na mnoho kožních onemocnění, především na pruritus (silné svědění).“ Jako vhodný příklad citují coloradští výzkumníci studii, v níž si jednadvacet dospělých pacientů trpících pruritem po dobu tří týdnů aplikovalo na kůži dvakrát denně konopný krém. Ve výsledku se pruritu díky této léčbě úplně zbavilo osm z nich.
Výsledky studií naznačují, že „pacientům trpícím kožními chorobami, u kterých nezabírá konvenční léčba, by mohly topikální konopné přípravky pomoci.“
Další studie pak ukazují, že by kanabinoidy mohly být účinné také při léčbě kožního melanomu. Zde autoři poukázali například na studii, která zjistila, že u myší trpících melanomem, jimž bylo injekčně podáváno THC, se růst nádoru zpomalil.
Dr. Dellavalle však upozorňuje, že většina výzkumu, který tato přehledová studie zmiňuje, probíhala pouze na zvířatech. Na rozsáhlé klinické testy, jež by vyhodnotily bezpečnost a účinnost kanabinoidů při léčbě kožních onemocnění u lidí, si zatím musíme počkat. Výsledky posledních studií ovšem i tak podle odborníků Lékařské fakulty Coloradské univerzity naznačují, že „pacientům trpícím kožními chorobami, u kterých nezabírá konvenční léčba, by mohly topikální konopné přípravky pomoci.“
Zdroj: jaad.org