Aktuální článek
10 tipů pro efektivní vaporizaci

10 tipů pro efektivní vaporizaci

  • Vaporizace získává u začínajících i dlouhodobých uživatelů konopí na popularitě. Jedná se vlastně o takřka futuristický vynález – namísto tradičního spalování rostlinného materiálu a inhalování vzniklého kouře se do přístroje vloží květy nebo konopná pryskyřice, která se následně pouze zahřeje přesně na teplotu, při níž se z palic začnou odpařovat účinné látky. Zajímá vás, jak na co nejefektivnější vaporizaci bylinek? Máme pro vás 10 tipů, na které se vyplatí myslet.

1. Pomelte bylinky

Účinné látky se uvolní lépe, pokud sušinu co nejjemněji pomelete. Vyplatí se proto investovat do kvalitního mlýnku na bylinky. 

2. Suchý materiál

Pokud budou vaše bylinky dobře vysušené, získáte při vaporizaci větší množství viditelné páry.

3. Provzdušnění

Kondukční vaporizéry vyžadují kompletní naplnění komory a těsné napěchování bylinek, konvekční modely si lépe poradí s volněji vloženou sušinou. Bez ohledu na model vaporizéru ale nikdy nevkládejte materiál tak na těsno, aby to zamezilo volnému proudění vzduchu.

4. Protřepat a zamíchat 

Konvekční vaporizéry zpravidla vyžadují promíchat během inhalace obsah komory. Nezapomínejte proto na pravidelné protřepání, čímž výrazně zvýšíte uvolnění účinných látek. 

5. Zhluboka dýchat

Vaše vdechy by měly být pomalé a dlouhé, čímž získáte větší množství páry.

6. Nezadržujte dech

Zadržování páry v plicích nezvyšuje účinky vaporizace! THC se dostává do krve během několika sekund, proto nemá žádný smysl páru v plících držet.

7. Myslete na strýčka příhodu

Pokud máte vaporizér s výměnnou baterií, jako je například Storm Vaporizer, vyplatí se dokoupit a nosit u sebe jednu náhradní. Nikdy vás pak nezaskočí její vybití.

8. Vodní filtrace

Téměř všechny vaporizéry lze pomocí vhodných redukcí propojit s vodním filtrem nebo bongem. Je to vždycky dobrý nápad: vodní filtrace zvlhčuje a ochlazuje páru, přičemž nedráždí dýchací cesty.

9. Pravidelné čištění

Každý vaporizér, pokud má fungovat správně, je třeba pravidelně čistit. Nezanedbávejte to! K čištění se ideálně hodí izopropylalkohol nebo speciální přípravky.

Nezapomeňte, že nejlepších výsledků dosáhnete hlavně pomocí nejkvalitnějších vaporizérů. Široký výběr najdete najdete například v autorizovaném
e-shopu VapeFully

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!