Aktuální článek
Semínka marihuany pro všechny nemocné

Semínka marihuany pro všechny nemocné

  • Potřebujete léčebnou marihuanu a nevíte, kde ji sehnat? Nebo se vám ji nechce předraženou nakupovat na černém trhu? Napište si o konopná semínka a vypěstujte si ji sami.

Občanské sdružení Legalizace.cz v listopadu loňského roku zahájilo v pořadí již čtvrtý ročník akce Semínka seniorům, v rámci které rozdává semínka léčebné marihuany všem plnoletým žadatelům. Kampaň je reakcí na neustálý příval dotazů z řad seniorů a nemocných lidí, kteří se chtějí léčit konopím, ale nevědí kde takové konopí získat, ani jak ho užívat. Legalizace.cz proto všem žadatelům proti podepsanému čestnému prohlášení a ofrankované obálce se zpáteční adresou, které společně zašlou na adresu sdružení, nabízí příležitost zdarma získat semínka léčebné marihuany. Součástí zásilky je také návod, jak takové konopí správně pěstovat, a odkazy na další důležité zdroje informací.

Pěstování léčebného konopí s vyšším obsahem THC než 0,3 % je dle současné nesmyslné a asociální legislativy nelegální a s ohledem na agilnost policie a soudců také postižitelné. Při pěstování do pěti rostlin hrozí člověku pokuta až do výše patnácti tisíc korun a zabavení rostlin, nad hranicí pěti kytek je pak takové zahradničení vnímáno jako trestný čin. Obdobně je tomu při držení konopí, kdy hranice oddělující přestupek od trestného činu je 15 gramů sušené bylinky. Jakékoliv jiné nakládání s léčebným konopím, jako je sklízení, sušení nebo darování, je trestným činem bez ohledu na množství.

Všichni mají právo si pěstovat co chtějí

Sdružení Legalizace.cz odmítá připustit a tolerovat, aby stát takovouto legislativou diskriminoval a ignoroval potřeby nemocných, kteří si přejí se konopím léčit, a upíral jim základní práva a svobody deklarované Ústavou ČR. Je zřejmé a logické, že pěstování několika málo rostlin konopí (a vlastně jakýchkoliv rostlin) pro osobní potřebu zlepšit svou životní situaci, je nezadatelné právo každého plnoletého občana, není společensky nikterak nebezpečné a stát svou mocí nesmí člověka omezovat v tom, co pěstovat smí a co nesmí. V jiném případě se pak dost možná jedná o zneužití státní moci a – buď z hlouposti nebo účelnosti – nastavení morálky podobné diktatuře.

Nemocných lidí, kteří by se rádi léčili konopím, nebo si konopím alespoň ulevovali od svých onemocnění, je mnoho. Důkazem je počet žádostí o semínka léčebné marihuany, kterých do dnešního dne dorazilo na adresu sdružení více než dva a půl tisíce. Potěšující je také fakt, že nikdo z obdarovaných žadatelů nebyl při pěstování odhalen a potrestán. Sdružení sice nemůže nemocným lidem garantovat, že se tak v budoucnu nestane, ale zaručuje se, že v případě střetu samopěstitele léčebné marihuany s autoritou zajistí takovému člověku nejen solidní právní poradenství a podporu, ale i dostatečnou medializaci jeho konkrétního případu.

Konopí léčí

Konopí je prokazatelně léčebná bylina a důkazů a studií o jejím blahodárném využití při léčbě mnoha závažných nemocí každým dnem přibývá. Z dlouhého výčtu chorob uvedu jen některé. Konopí poskytuje úlevu při léčbě roztroušené sklerózy, Parkinsonovy nemoci, některých typů rakoviny, AIDS, Crohnovy choroby, zeleného zákalu, epilepsie, Tourettova syndromu, migrény, ADHD, nevolnosti, astmatu, neuropraktické bolesti a dalších. Legální nedostupnost konopí v naší zemi je závažným pochybením státu a zákonodárců. Kvůli jejich přežitým názorům a neochotě být společnosti skutečně přínosem tak obyčejným a především nemocným lidem nezbývá, než získávat své léčebné konopí svépomocí.

A že o léčbu konopím nemocní lidé opravdu stojí a ani na chvíli je nenapadá, že by samopěstováním porušovali nějaký zákon nebo snad ohrožovali společnost, je nespočet dopisů a osobních zpovědí, které společně s čestným prohlášením na adresu sdružení dorazilo. Pro dokreslení této smutné situace dva z nich vybírám.

Pan Petr píše:

„Po nehodě na lyžích jsem ochrnul na spodní část těla. S tímto jsou spojeny i samovolné křeče břicha i nohou, které mi neustále hýbou tělem. Taktéž tělo, v místech, kde ho necítím, velmi mravenčí až bolí. Na doporučení i rehabilitačních pracovníků bych rád vyzkoušel kouření konopí, které dle všeho zabírá na oboje.“

Paní Libuše se zase svěřuje:

„Je mi osmdesát tři let. Trpím Alzheimerovou a Parkinsonovou nemocí. Třesou se mi ruce. Koncem srpna loňského roku jsem dostala v květináči jednu sazeničku konopí, už vzrostlou do výše asi sedmdesát centimetrů. Zkusila jsem si každý den před snídaní utrhnout a sníst jeden lístek. Třes mi ustával a po třech měsících jsem se u neuroložky pochlubila, že už se mi ruce téměř netřesou. Lékařka byla překvapená. Konopí beru (teď už suché) denně ve stejném množství, ať je to listí nebo květ. O vaší organizaci jsem se dočetla z novin, vaši adresu mi zjistili na internetu, a tak prosím o zaslání semínek, abych si několik rostlinek mohla letos vypěstovat sama. Přeji Vám úspěch ve Vaší činnosti. Dle mých zkušeností děláte záslužnou službu.“

Děkujeme paní Libuši i všem ostatním, kteří se na naše sdružení s důvěrou obrátili, a přejeme všem nejen mnoho štěstí a zdraví v novém roce, ale i pevné nervy a samozřejmě bohatou úrodu.

Jak můžete získat semínka léčebné marihuany?

Podepsané čestné prohlášení, jehož součástí je žadatelovo potvrzení, že konopná semínka využije pouze pro vypěstování konopí pro vlastní samoléčbu, zašlete společně s ofrankovanou, nejlépe bublinkovou, obálkou se svou zpáteční adresou na korespondenční adresu sdružení:

Legalizace.cz, Jaromírova 23, 128 00, Praha 2.
Semínka bohužel není možné získat osobním odběrem.
Více informací o akci naleznete na adrese www.legalizace.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!