Aktuální článek
Flashback: Moravský evergreen

Flashback: Moravský evergreen

  • Obrovskou výhodu mají již tradičně obyvatelé v okolí Prostějova, kde k rozeznání nástupu podzimu nepotřebují změnu počasí, dozrálou úrodu ani otevřený kalendář. Bohatě jim totiž stačí, když se jim donese zpráva o dalším nástupu zásahové jednotky před farmou známého konopného aktivisty a pěstitele Dušana Dvořáka.

Kvůli nezvyklému ochlazení se tentokrát spanilá jízda černých šerifů odehrála již
4. září a jako obvykle neodešla s prázdnou. I přesto však bylo ze strážců zákona cítit výrazně menší nadšení než obvykle. Konopí totiž letos zvládli odnést za pár minut. Podle Ivo Černíka, který případy Dušana Dvořáka dozoruje již několik roků, bylo na místě pouze sedmadvacet sušených rostlin. Pro lokální prostějovský Večerník zavzpomínal: „V Ospělově policie během jediného roku už sklidila i devět set rostlin. Loni si však policisté odvezli slabou stovku, předloni dokonce ještě o něco méně. Celkem však policisté u Dvořáka zabavili již hodně přes tři tisíce rostlin konopí.“ Dušan Dvořák se vždy hájil tím, že marihuanu pěstuje výhradně pro léčebné účely. V České republice si jako svérázný propagátor jejích léčivých účinků vydobyl kontroverzní renomé a i přes minulá a zatím nepravomocná odsouzení za trestné činy nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami ve svém boji proti úřadům jako jeden z mála nezdolně pokračuje.

Poslední zprávy ze světa konopí najdete v Legalizaci č. 43. Dále se dočtete o vlivu ayahuaskové turistiky na fungování domorodých komunit, o přínosech a rizicích při užívání ayahuasky, ale i o konopném turismu, ať už v podobě návštěvy luxusní výdejny v Las Vegas nebo jeho všední české varianty. Taktéž hudba může být médiem, které nás zavede do jiných světů či stavů vědomí. 

Aktuální číslo se semínkem od Exotic Seed v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!