Aktuální článek
Flashback: Hořké překvapení

Flashback: Hořké překvapení

  • To ve Frenštátu pod Radhoštěm má dospívající mládež úplně jiné starosti. Rodiče totiž začali domů místo čokoládového překvapení s hračkou nosit radnicí dotované jednorázové testy na odhalování dvou druhů nejčastěji zneužívaných návykových látek. Ti, kdo mají podezření, že jejich ratolesti experimentují s drogami, tak nyní můžou pohodlně provést orientační domácí test. Snadno tak zjistí, jestli dětem sladké pokušení za jejich zády náhodou trošku nezhořklo.

Nápad pro server Idnes vysvětlila kurátorka Jana Mersi: „Vím od klientů i pracovníků nízkoprahového klubu Kryt, se kterými spolupracuji, že mezi dětmi v našem městě se nejvíce šíří marihuana, ale už experimentují i s pervitinem. Nejčastěji jde o mládež ve věku od 15 do 18 let, začíná to tedy už v devátých třídách základních škol.“ Cenově nejdostupnější testery fungují podobně jako těhotenské testy z několika kapek moči nakapaných na plastovou kazetku. Cílem projektů je prý podchycení mladých experimentátorů ještě před vznikem závislosti. Riziko odhalení se tak adolescentům rapidně zvýšilo a my doporučujeme místo hazardování se zdravím ještě pár roků zůstat raději u bezpečnějších dobrot v místní cukrárně.

Poslední zprávy ze světa konopí najdete v Legalizaci č. 43. Dále se dočtete o vlivu ayahuaskové turistiky na fungování domorodých komunit, o přínosech a rizicích při užívání ayahuasky, ale i o konopném turismu, ať už v podobě návštěvy luxusní výdejny v Las Vegas nebo jeho všední české varianty. Taktéž hudba může být médiem, které nás zavede do jiných světů či stavů vědomí. 

Magazín se semínkem od Exotic Seed v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!