Aktuální článek
IACM: Kanadský velkoproducent staví obří pěstírnu a výzkumné centrum v Portugalsku

IACM: Kanadský velkoproducent staví obří pěstírnu a výzkumné centrum v Portugalsku

  • Na začátku září oznámili představitelé jednoho z největších licencovaných pěstitelů léčebného konopí v Kanadě, společnosti Tilray se sídlem v Britské Kolumbii, že se jim po mnohaměsíčním jednání podařilo získat federální licenci na dovoz konopných semen a klonů a jejich následnou kultivaci na portugalské půdě.

Společnost bude do nového provozu a souvisejících zařízení, které vzniknou v průmyslovém a vývojovém parku BIOCANT nacházejícím se zhruba 220 kilometrů severně od Lisabonu, investovat dvacet milionů euro (přes půl miliardy korun). Cílem je pěstovat, zpracovávat a distribuovat léčebné konopí a produkty z něj po celé Evropské unii. Podle výkonného ředitele Brendana Kennedyho je získání licencí a dohoda s portugalskou vládou výsledkem dvou let hledání a pečlivého vyhodnocování vhodných lokalit, odkud bude možné zásobovat rychle rostoucí poptávku po konopné léčbě napříč celou Evropou. Kennedy odhaduje, že trh s léčebným konopím by mohl v Evropě pokrývat potřeby až deseti milionů nemocných a generovat tržby v hodnotě až 40 miliard euro (přes bilion korun).

„Sledujeme obrovský nárůst poptávky zejména v Německu. Abychom ji uspokojili, potřebujeme co nejrychleji postavit a zprovoznit rozsáhlé pěstební prostory – a Portugalsko je na pěstování ideální,“ vysvětluje Kennedy. Tilray se tak stane první společností, která v Portugalsku získá povolení pěstovat konopí s obsahem THC nad 0,2 %, a první mimoevropskou firmou, která bude produkovat léčebné konopí pro Evropany na evropské půdě. Kromě rozsáhlých outdoorových ploch a skleníků o rozloze přes 30 000 m2 zprovozní Tilray v Portugalsku i laboratoř, genetickou banku a několik budov určených ke zpracování vypěstovaného konopí.

Zdroj: nationalpost.com

Aktuální zprávy ze světa léčby konopím najdete v Legalizaci č. 43. Dále se dočtete o vlivu ayahuaskové turistiky na fungování domorodých komunit, o přínosech a rizicích při užívání ayahuasky, ale i o konopném turismu, ať už v podobě návštěvy luxusní výdejny v Las Vegas nebo jeho všední české varianty. Taktéž hudba může být médiem, které nás zavede do jiných světů či stavů vědomí. 

Aktuální číslo se semínkem od Exotic Seed v příloze je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!