Aktuální článek
Flashback: Fotbal, to je hra

Flashback: Fotbal, to je hra

  • Zatímco Česká republika dosáhla takové progresivity, že se po drogách pojmenuje celá fotbalová soutěž – svého času Gambrinus liga –, i v tomto ohledu rozvojových Spojených státech začínají pozvolna a opatrně odpadávat tabu týkající se omamných látek.

Josh Gordon, statná opora týmu Cleveland Browns americké Národní fotbalové ligy, se v rozhovoru pro magazín CQ otevřeně rozhovořil o své zvyklosti provádět před zápasy obvyklé rituály, povětšinou se opít tvrdým alkoholem či zkouřit něco trávy, aby se před utkáním cítil, jak je zvyklý. Požívání narkotik se vždy snažil rozkládat tak, aby se jeho obyčej neprojevil na povinných drogových testech, ne vždy byl ovšem Brown ve svém časovém plánu úspěšný – kvůli pozitivním výsledkům zmeškal během posledních pěti fotbalových sezón celých 53 zápasů. Na přímou otázku, jak často tuto formu přípravy prováděl, odpověděl bez vytáček: „Před každou hrou. Asi před každou hrou v mojí kariéře.“ I přes častou suspendaci byl přitom Brown v čele tabulky za získané yardy za rok 2013. Nyní je šestadvacetiletý útočník zpět v aktivním sportu a uvedl, že po odvykacím léčení na drogy zanevřel. Redakce Legalizace svorně přeje hodně budoucích úspěchů, různým vztahům jednotlivých členů k aktivním sportu navzdory.

Další zprávy ze světa konopí najdete v Legalizaci č. 44. Magazín je k dostání rovněž s feminizovaným semínkem Wappa v příloze. Těšit se můžete také na rozhovor s Rickem Doblinem, bojovníkem za psychedelickou renesanci. Jak probíhá samoléčba konopím v Čechách? Rovnou za nosem aneb Studium konopí podle vůně. Hrozí ayahuasce vyhynutí? Nechybí svědectví z ceremonie s nejsilnějším přírodním psychedelikem 5-MeO-DMT.

Legalizace je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!