Aktuální článek
Flashback: Já taky!

Flashback: Já taky!

  • Americká herečka Rose McGowanová, jejíž otevřenost ohledně sexuálního obtěžování ze strany dnes již nechvalně známého producenta Harveyho Weinsteina spustila rozsáhlou kampaň #metoo, byla v polovině listopadu zadržena poté, co na letišti ve Virginii při prohlídce jejích zavazadel zjistila letištní policie přítomnost narkotik.

McGowanová poskytla snímky do policejních análů, následně uhradila kauci v hodnotě 5 000 dolarů a byla propuštěna. Na Twitteru krátce nato na zadržení reagovala, přičemž zmínila možnost, že by celá kauza mohla být proti její osobě vedena účelově. V rozjitřené společenské atmosféře – kdy se internetová iniciativa, jež ženy dotčené sexuálním harašením vybízí k otevřenému referování o tomto nemilém jevu, úspěšně rozlila do celého světa – se zároveň případ stal cenným argumentem oponentů McGowanové a všech zapojených žen. Nutí nás to k myšlenkovému experimentu, zdali by podobná iniciativa vzbudila podobné emoce a možnou proměnu společenského vnímání též stran užívání marihuany, to vše při zachování totožného sloganu, tj. „Já taky!“ V časech, kdy nejen v euroamerickém prostoru se rekreační konzumace konopí zvolna posouvá do pásma legality, by jistě obdobný proces získal nové hashtagery a možná by i posunul vlády a zákonodárce k dekriminalizaci či přímo k legalizaci ostrolistého pýří. Obama kouřil, Jobs kouřil, Gates kouřil… A třeba i váš postarší konzervativní soused při venčení krysaříka před vchodem nesměle na vás při dýmání v křoví šeptne: „Já taky…“ 

Další zprávy ze světa konopí najdete v Legalizaci č. 44. Magazín je k dostání rovněž s feminizovaným semínkem Wappa v příloze. Těšit se můžete také na rozhovor s Rickem Doblinem, bojovníkem za psychedelickou renesanci. Jak probíhá samoléčba konopím v Čechách? Rovnou za nosem aneb Studium konopí podle vůně. Hrozí ayahuasce vyhynutí? Nechybí svědectví z ceremonie s nejsilnějším přírodním psychedelikem 5-MeO-DMT.

Legalizace je k dostání také v e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!