Aktuální článek
Král porna investuje do německého konopného startupu

Král porna investuje do německého konopného startupu

  • Král porna Fabian Thylman, zakladatel mnoha webových stránek určených pouze pro dospělé, se rozhodl finančně podpořit německý konopný startup založený v roce 2017.

Thylman původně investoval několik set tisíc eur, ke konci roku už ale jeho investiční společnost SN Invest podle vyjádření ředitele firmy Cannamedicals Davida Henna napumpovala do společnosti sídlící v Kolíně nad Rýnem nejméně jeden milion eur (kolem 25 milionů korun).

Pravý čas pro zelený startup

V listopadu 2016, pouhé dva měsíce před tím, než německý Spolkový sněm rozhodl o legalizaci konopí na předpis, založil David Henn startup s názvem Cannamedicals. Dnes má firma dvacet stálých zaměstnanců a dalších deset pracovních pozic plánuje vytvořit. Fabian Thylmann je poněkud větší „hráč“ – svůj první milion eur vydělal díky stránkám jako Youporn.com nebo Pornhub.com.

V době, kdy německá média začala psát o očekávaném schválení konopí na lékařský předpis, byla ještě řada potenciálních investorů při jakékoli zmínce o konopí poněkud vyděšená.

Založil také firmu Manwin, dnes známou jako MindGeek, pod níž dnes spadá řada webů s pornografickou tématikou a kterou Thylmann v roce 2013 prodal. Předtím byl ale v Německu obviněn z krácení daně a následný soudní spor skončil až v roce 2016 po zaplacení několika milionů eur.

„Obchod s konopím na lékařský předpis čelí podobným finančním problémům, které jsem měl v minulosti já. Je to velmi výnosný business, většina bank a investičních společnosti se ale na globální úrovni zdráhá mít s ním něco společného. Síť kontaktů, kterou jsem si v průběhu mnoha let vybudoval, mě staví do jedinečné pozice. Vím, že mohu společnostem v tomto oboru pomoci se rozvíjet, a nebojím se investovat do žádného podniku, který já sám považuji za přínosný pro lidstvo, pokud je takový projekt legální uvedl Thylmann v rozhovoru pro server Marihuana.com. „Cannamedicals je jedna z mála firem, která mají právo v Německu distribuovat konopí. Jejich pozice na trhu je jedinečná a mají našlápnuto k nevídanému růstu. Kdo má konec konců lepší startovní pozici než německá společnost postavená na německých principech a spolehlivosti.“

Očekávání obrovských zisků 

Cannamedicals má už několik měsíců povolení k dovozu konopí pro léčebné účely do Německa. V minulém roce dodala společnost na pulty lékáren 300 kilogramů konopí, které se prodalo za téměř 2,2 milionu eur. V současné době dováží firma všechny své produkty z Nizozemska, to se má ale brzy změnit. V blízké budoucnosti má s pokrytím očekávané spotřeby přibližně 250 kilogramů konopí měsíčně pomoci kanadský dodavatel, který už obdržel všechna potřebná povolení. Tím by Cannamedicals získali potřebný materiál pro předpokládaný desetinásobný růst.

Obchod s konopím na lékařský předpis je velmi výnosný business, většina bank a investičních společnosti se ale na globální úrovni zdráhá mít s ním něco společného. 

David Henn už dostal nabídky na spolupráci od řady zahraničních dodavatelů, přičemž asi největším překvapením byl poměrně vysoký počet zájemců z řad podnikatelů z afrického Lesotha. Henn nicméně pochybuje o tom, že by výrobci z malého státu obklopeného ze všech stran Jihoafrickou republikou dokázali dodržet v Evropě běžné standardy. 

Nečekané spojení dvou odvětví

Cannamedicals se ucházeli o financování u mnoha investorů, odpovědi byly ale v naprosté většině záporné. Na začátku roku 2017 se naštěstí na scéně objevil zakladatel Pornhubu a provozovatel Playboy TV a nabídl malé firmičce svou pomoc. „Thylmann je silný a velmi nezávislý partner, který investuje z vlastních zdrojů – nemusí se tedy spoléhat na cizí finance a nepotřebuje ničí souhlas. V době, kdy média začala oficiálně hovořit o očekávaném schválení konopí na lékařský předpis, byla ještě řada potenciálních investorů při jakékoli zmínce o konopí poněkud vyděšená. Patřili jsme do svaté trojice největších pohrom lidstva – alkohol, drogy a sex,“ vzpomíná Henn. „Měli jsme velké štěstí, když jsme našli významného investora ještě před tím, než začalo být léčebné konopí bráno jako něco normálního.“ Dnes se firma úspěšně rozvíjí a investoři si v kanceláři ředitele podávají dveře: „Díky lepšímu mediálnímu obrazu je konopí na předpis oblíbenější a žádanější než kdy dříve. Mnoho potenciálních investorů dalo najevo zájem o naši práci – bohužel pro ně přišli o devět měsíců pozdě.“

Zdroj: www.marijuana.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!