Aktuální článek
High Tech 44: Novinky ze světa growingu

High Tech 44: Novinky ze světa growingu

Redakce
  • Redakční tipy na praktickou pěstební výbavu a horké novinky na trhu.

 Michka ®

Semenná banka Sensi Seeds představuje jedinečnou sladkou sativu Michka®, kterou tímto vzdává čest „První dámě konopí“ Michce Seeliger-Chatelainové, úžasné aktivistce, autorce a vydavatelce titulů zaměřených na konopí. Odrůda Michka ® vznikla v rámci šlechtitelského programu, který představil i odrůdu Eagle Bill®. Během selekce všechny zaujal jeden nevídaný exemplář: vysoká a elegantní kytka s výrazným citrusovým aroma. Brzy se ukázalo, že to je vskutku linie, která stojí za uchování a další zdokonalení. Tato delikátní limitovaná edice regulérních i feminizovaných semen jistě uchvátí každého milovníka sativních odrůd, který si potrpí na konopí s citrusovým aroma a intenzivní, energetický prožitek.

Orientační cena:

Michka® 3 feminizovaná semena – 540 Kč
Michka® 5 feminizovaných semen – 870 Kč
Michka® 10 regulérních semen – 1 350 Kč

sensiseeds.com   

JUNGLE indabox 

JUNGLE indabox je vysoce účinný crossover biologických a minerálních hnojiv,vyvinutý a vyráběný v ČR. Jde o trojsložkové hnojivo, které ve svých třech složkách nabídne to, co jinde mícháte z většího množství lahví. Hnojiva obsahují účinný kořenový stimulátor, základní květový booster, mechanismus pro udržování stabilního pH zálivky a komplex látek organického původu zvyšující příjem živin. Vše je vyrobeno z vysoce čistých vstupních surovin, kde výrobce garantuje obsah těžkých kovů pod limitem dle standardních analytických metod, což dokládá analýzou z Národní referenční laboratoře. Díky plně chelatovaným minerálům a stopovým prvkům umožňuje vypustit závěrečný flushing, jindy nezbytný z hlediska zdravotní nezávadnosti. Český výrobce jako jeden z mála nechává nahlédnout hlouběji do své kuchyně a jeho webová prezentace je zdrojem relevantních informací o složení a funkci moderních bio-minerálních hydroponických hnojiv.

Cena: 

Starter Pack 4 x 1 litr – 1 197 Kč

www.jungleindabox.cz  

CBDios

Mezi nejvíce vyhledávané léčebné produkty na světě patří kapky s obsahem CBD.Nabízí je nespočet společností, které rostou jako konopí po dešti, a nabídka je tak široká, že výběr vhodného produktu nemusí být vždy pro zákazníka volbou správnou, a tak s méně kvalitním výrobkem se mnohdy ztrácí i důvěra v účinnost takového preparátu. Výsledek soutěže o nejlepší CBD kapky, která proběhla na 8. ročníku veletrhu Cannafest, však udělá každému jasno. Výhercem se stal výrobek CBDios české společnosti Maximal Factory a hrdým držitelem diplomu je zelený mužíček Iceman ze Šumavy. Odrůda certifikovaného konopí, již pro svůj výrobek zvolil, je jedním z hlavních klíčů k úspěchu na trhu: ručně sklízená, šetrně sušená a naprosto zdravá herba je prostě zárukou kvality produktu. Stejně jako Cannafest i společnost Maximal Factory slaví letos osm let existence a jako poděkování za správnou volbu dostane každý zákazník ke kapkám nádavkem i pořádný pytel certifikovaného konopí. 

Cena:

CBDios 10 ml – 888 Kč

FB / maximalfactory

Philips Agrolite XT HPS 1000W

Lampy AgroLite XT 1000W HPS jsou speciálně vyvinuty pro maximalizaci růstového světla a patří k těm nejúčinnějším zdrojům světla pro zahradnické potřeby. Růstové lampy Agrolite XT s vylepšeným spektrem nabízejí o 22 % více mikromolů a o 6 % více světla než klasické sodíkové výbojky. Lampa navíc používá ekologicky šetrnou technologii ALTO®. Univerzální design umožňuje použít lampu s většinou HID předřadníků dostupných na trhu a poskytuje neuvěřitelný výkon. Dlouhosvítící lampa má životnost více než 24 000 hodin a poskytne všem rostlinám bohaté červené spektrum, které je ideální pro jakýkoli hydroponický systém nebo indoorovou zahrádku.

Cena:

Philips Agrolite XT HPS 1000W – 2 699 Kč

www.grow4u.cz

Gavita Mammoth Elite HC

Chcete při pěstování co nejlépe využít prostor? Přední výrobce pěstebního osvětlení, společnost Gavita, se spojil s pěstebními stany Mammoth, aby společně na trh uvedli stany G1 a G2 Elite HC, do kterých perfektně zapadá nový reflektor G110-SR od Gavity. Výsledkem je zisk neuvěřitelných 20 % užitého světla! Tato symbióza tedy nabízí více svítivosti než kterákoli jiná existující kombinace osvětlení a stanu. Stany Mammoth mají vodotěsnou podlahu, pevnou konstrukci z 25mm trubek s nosností až 120 kilogramů, vyztužené rohy, světlotěsný design, dvojité švy a vnitřní úpravu s reflexní polyesterovou folií Mylar. Stany se dají snadno spojovat dohromady za účelem vytvoření pěstebního prostoru šitého přesně na míru. Stany Gavita Mammoth nabízejí tu nejvyšší kvalitu, jaká se dá na trhu najít.

Cena:

Elite HC G1 – 110 x 180 x 240 cm – 15 799 Kč
Elite HC G2 – 180 x 220 x 240 cm – 21 499 Kč

www.mammothtent.nl

Snake Poison a Bactohemp

 Představujeme vám Agrobacterias, španělskou společnost, která vyrábí hnojiva určená speciálně pro vaše rostliny konopí. Jejich produkty ochrání vaše milované kytky před rozličnými nemocemi, škůdci a plísněmi. Z jejich bohaté nabídky dnes vybíráme Snake Poison, organický stimulant a pesticid, který směsí koncentrovaných vodních mikroelementů v komplexu s aminokyselinami a organickými kyselinami stimuluje fotosyntézu, absorpci látek, posiluje rostlinnou strukturu a likviduje třásněnky, molice, a svilušky. Dalším jejich přípravkem je organický stimulant růstu a květu Bactohemp – 100% přírodní, ve vodě rozpustný prášek na bázi bakterií a bacilů žijících v souladu s kořeny rostlin. Obsahuje prospěšné mykorhizní houby a rhizobakterie. Stimuluje růst kořenů a jejich odolnost proti suchu. Zvyšuje počet, velikost a hmotnost květů. 

Cena: 

Snake Poison 15 ml – 89 Kč
Snake Poison 60 ml – 159 Kč
Bactohemp 10 g – 139 Kč
Bactohemp 50 g – 369 Kč

www.agrobacterias.com 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!