Aktuální článek
Festival Skrz Prsty se letos ponese na konopné vlně

Festival Skrz Prsty se letos ponese na konopné vlně

  • Přípravy na pátý ročník studentského projektu Skrz Prsty jsou v plném proudu. Cílem letošního ročníku je informovat o všestranném využití KONOPÍ. Organizátoři proto do Zlína pozvali odborníky z různých odvětví. Slovo dostanou zástupci spolku Konopa, zakladatel Konopné dílny, přední specialista na drogovou epidemiologii u nás a mnozí další. Program vyvrcholí 7. března ve zlínském TIC a zahrne nejen přednášky s hosty, ale i workshopy a doprovodný program.

Konopí bylo v prastarých kulturách uznávaným léčivem, rituálním prostředkem i průmyslovým materiálem: „Rádi bychom prostřednictvím přednášek odborníků nejrůznějších odvětví připomenuli tuto rozmanitost využití konopí,“ říká manažer projektu Ondřej Beneš.

Odpolední blok přednášek proběhne pod taktovkou profesionálů z oboru. Mezi řečníky bude přední specialista na drogovou epidemiologii a léčebné konopí  Tomáš ZÁBRANSKÝ, který dnes řídí několik výzkumných projektů Kliniky adiktologie. Posluchači budou moci diskutovat s Petrem HRADILEM, pěstitelem a zakladatelem Konopné dílny v Malenovicích, která se soustřeďuje na tradiční výrobu konopných tkanin. Řeč bude také o konopí ve stavebnictví, více než desetileté zkušenosti na poli přírodního stavitelství má Patrik MAJRINGER. Své slovo dostanou také zástupci spolku KONOPA, jejichž cílem je připomínat využívání konopí setého. V neposlední řadě vystoupí Saša VIDOVIČ, který bude hovořit za společnost Calma Verde, jež se věnuje integrativní medicíně. Program uzavře panelová diskuze na téma legalizace a regulace konopných látek u nás: „Prostor dostanou nejen zastánaci využívání konopí, ale i adiktologové a kriminalisté, zastávající druhou stranu mince,“ uzavírá manažerka projektu Anastasija Žur.

Celý program je přístupný široké veřejnosti a vstup je zcela zdarma. Mimo přednášky a diskuze s odborníky si budou moci posluchači osahat nebo ochutnat výrobky z konopí.

……………………………….

Festival SKRZ PRSTY
Kdy: 7. března 2018
Kde: Zlín
Vstupné: zdarma 
Aktuality sledujte na Facebooku.

O konopí jak ho mnozí neznají – takový bude pátý ročník projektu SKRZ PRSTY, který vytváří studenti FMK UTB ve Zlíně.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!