Aktuální článek
Seedbanka: Seedstockers

Seedbanka: Seedstockers

Profilový obrázek
  • Seedstockers je nová značka semen. Jde o sesterskou společnost semenné banky Dutch Passion z Amsterodamu, jež patří stejnému majiteli, Henku van Dalenovi. Obchodní model je to velmi jednoduchý: malá kancelář a malý, mladý a motivovaný tým. Seedstockers mají základnu ve španělské Barceloně a jsou ve spojení s těmi nejlepšími světovými šlechtiteli. Vybírají ty nejlepší odrůdy z nejlepších genetik a nabízejí semínka za velice výhodné ceny.

Marty Cruzové, obchodní zástupkyně této barcelonské banky, jsme se zeptali na několik věcí, které by mohly zajímat zejména naše osivachtivé čtenáře. 

Kde se vzala myšlenka založit Seedstockers?

V Dutch Passion se často setkávají s tím, že se jich zákazníci ptají na možnost nákupu velkého množství semínek za co nejnižší cenu, ale vzhledem k neustálým inovacím a vývoji nových odrůd a pěstebních metod je pro Dutch Passion obtížné konkurovat na trhu těm, kdo nabízejí velké objemy základních produktů. Hlavní cílovou skupinou Dutch Passion byli vždy domácí malopěstitelé, kteří si pěstují pro vlastní potřebu. Také na nás se často obracejí lidé, kteří by rádi pěstovali, ale nemohou si dovolit utratit obvyklou částku za balení semínek. Všem těmto zákazníkům chceme vyjít vstříc, protože zkrátka věříme, že každému, kdo si chce vypěstovat své vlastní konopí, by to mělo být umožněno. Seedstockers se tedy specializují na prodej velkých množství vysoce kvalitních semen a přestavují tak nástroj, jak oslovit ještě širší veřejnost než původní banka Dutch Passion a ve výsledku tak dostat do světa ještě více semínek.

Jaký je hlavní rozdíl mezi těmito společnostmi?

Celý způsob fungování je odlišný. U Seedstockers si sám zákazník rozhoduje, o kolik semínek má zájem, může to být od 1 do 1000 semínek. Čím větší počet nakoupí, tím nižší je cena za semínko. Také sídlo firmy je jinde, v Barceloně jsme velmi blízko některých našich nejlepších zákazníků, jimiž jsou konopné společenské kluby s rozsáhlými pěstírnami, které neustále potřebují nová semínka. Pěstování konopí v těchto klubech je nyní zcela legální, čímž se Barcelona stala hlavním městem evropského konopného průmyslu. Není náhodou, že Seedstockers sídlí právě zde, máme tu blízko k nejlepším novým genetikám, šlechtitelům a pěstitelům.

Legalizaci se semínkem od Seedstockers v příloze zdarma najdete právě teď v trafikách! Objednat si ji můžete také v
e-shopu Legalmarket.cz.

Jaké genetiky a semínka používáte?

V Seedstockers sami semínka neprodukujeme, ale velmi úzce spolupracujeme s řadou šlechtitelů, z nichž některé známe dlouhá léta a několik je nových. Neustále testujeme kvalitu semínek všech šlechtitelů, přičemž nejdůkladněji prověřujeme právě ty nové. Zároveň spolupracujeme s několika spřátelenými barcelonskými konopnými kluby, které mají prostory a prostředky na testování velkých množství semínek. Ze všech šlechtitelů vybíráme jen ty nejlepší, s nimiž vyjednáváme nákupy semínek ve velkém za výhodné ceny. Takto ušetřené náklady se pak promítají do úspor zákazníků Seedstockers. Šlechtitelé jsou spokojeni, protože jim zajišťujeme stálý zdroj příjmů a tím, že nakupujeme ve velkém, jim dáváme možnost zbavit se přebytečných zásob. Všechny odrůdy, které nabízíme, pocházejí z genetik se snadnou produkcí velkého množství semínek. Některé odrůdy konopí jsou velmi produktivní, co se týče výnosu květů, ale horší už je to u nich s produkcí semínek, což se pak odráží v nákladech na jednotlivá semena. V Seedstockers se zaměřujeme výhradně na ty odrůdy, jež jsou velmi dobré jak v produkci samotného konopí, tak v produkci semínek. To nám umožňuje udržovat nízké náklady a tím i nízké ceny pro naše zákazníky. 

Takže používáte i genetiky jiných šlechtitelů než Dutch Passion?

Ano, jak můžete vidět na našich stránkách, mnoho odrůd Seedstockers obsahuje původní genetiky od Dutch Passion zkřížené s jinými odrůdami a také semínka, která s kolekcí Dutch Passion nemají nic společného. Částečně je to proto, že někteří naši zákazníci někdy vyžadují jiné genetiky, a dále pak proto, že některé z modelů od Dutch Passion zkrátka nejsou vhodné pro velkoprodukci semínek, takže se nedají využít v nízkonákladovém obchodním modelu Seedstockers. Některé odrůdy z nabídky byly vyšlechtěny speciálně pro Seedstockers, jako například Blackberry Gum nebo BCN Critical XXL. Dalšími jsou staré známé základní odrůdy, které naši šlechtitelé prodávají také dalším společnostem. Sem patří například Northern Lights a Super Skunk, tedy osvědčené, konzistentní a silné genetiky. Při nákupu ve velkém přímo od šlechtitelů dosahujeme nejlepších cen, o které se pak de facto dělíme s našimi zákazníky.

Proč jsou ceny u Seedstockers nižší?

Protože jsme Seedstockers založili se dvěma hlavními cíly: dosahovat nízkých cen a vysoké kvality semínek. Naše nejdůležitější nástroje k dosažení nízkých cen jsou následující:

  • Zaměřujeme se výhradně na genetiky s bohatým výnosem semínek na jednu rostlinu. Tím se snižuje cena za semínko.
  • Nakupujeme ve velkém a pouze přímo od nejefektivnějších šlechtitelů, nikdy přes prostředníky.
  • Neutrácíme za výzkum a vývoj.
  • Udržujeme minimální náklady na reklamu a marketing.
  • Spokojíme se s nižšími zisky než tradiční semenné banky.

Považujete se za velkoprodejce?

Někdo nás tak asi může vnímat, ale nám takováto nálepka pro Seedstockers nesedí. Podle nás jsou velkoprodejci semínek ti, kdo prodávají velká množství semen od neznámých dodavatelů, bez značky, bez testování kvality, bez řádného popisu produktu a bez dalších doplňkových služeb. Často o takových společnostech slýcháme nehezké věci. My jsme nízkonákladová značka, ale zákazníci nás mohou se svými otázkami nebo připomínkami kdykoli kontaktovat celou řadou způsobů, například prostřednictvím Facebooku, Instagramu, Whatsappu, Signalu nebo Telegramu. Naše semínka pečlivě balíme a zaručujeme dobrou stabilitu a klíčivost. Usilujeme o stoprocentně kvalitní semínka rostlin s vysokým obsahem účinných látek. Nesnažíme se ale být za každou cenu nejlevnější semennou bankou, takže nespolupracujeme s dodavateli, kteří nabízejí druhořadou kvalitu. Naší předností je třicet let zkušeností v byznysu se semínky a také to, že máme rozsáhlou síť těch nejlepších šlechtitelů po celém světě. Sami semínka neprodukujeme a nešlechtíme, ale s našimi dodavateli jsme v úzkém kontaktu a máme vliv na jejich způsob práce a na jimi používané genetiky. Jsme přesvědčeni, že Seedstockers představují zcela nový koncept, fundamentálně odlišný jak od tradičních velkých a vysokonákladových semenných bank, tak od velkoprodejců semínek nízké kvality. Nejsme tedy velkoprodejci, ale nabízíme vysoce kvalitní alternativu k takovým společnostem.

Profíl: 

Název seedbanky: Seedstockers
Země původu: Katalánsko, Španělsko (Barcelona )
Rok založení: 2017
Web: www.seedstockers.com
Jméno vlastníka: Henk Van Dalen
Nejpopulárnější odrůdy: BCN Critical XXL,
OG Candy Dawg Kush, Sticky Monkey, Blackberry Gum
Ocenění: Zatím žádná
Jiné produkty: Trička a pytlíčky

Dárek v nové Legalizaci č. 45: 

Super Skunk
feminizovaný hybrid, indika/sativa

Super Skunk je speciální skunková odrůda, vyšlechtěná ke konzistentní produkci s vysokým obsahem účinných látek. Zároveň je velmi nenáročná a výnosy má silně nadprůměrné, jak co se týče kvantity, tak i kvality. Super Skunk se vyznačuje velmi silnou vůní a těžkým nánosem pryskyřice. Roste skvěle v jakýchkoli podmínkách a je vhodný i pro méně zkušené pěstitele. Jde o nejprodávanější odrůdu Seedstockers. Je hodně odolná a pěstuje se snadno.

Další oblíbené odrůdy: 

BCN Critical XXL Autoflower
samonakvétací hybrid, indika/sativa

Jedna z našich nejvýnosnějších samonakvétacích odrůd, která se vyznačuje mimořádně potentním účinkem. Tato legendární genetika je spolehlivá a konzistentně produkuje kvalitní konopí. Při pěstování v indooru trvá její životní cyklus od semínka po sklizeň 75 dní a dobře prospívá při světelném cyklu 20/4 i 24/0 hodin. Květenství jsou nezvykle velká a lepkavá a mají pronikavou vůni s citrusovým nádechem. Velmi snadno se pěstuje, úroda bývá bohatá a účinek nepřekonatelný.                                  

Sticky Monkey GG#4 Fem
feminizovaná indika

Sticky Monkey GG#4 je prvotřídní americká feminizovaná odrůda, vyšlechtěná z linie Gorilla Glue #4 šlechtitelem, který se specializuje na produkci odrůd bohatých na účinné látky. Jedná se o výjimečnou odrůdu s neobyčejně bohatou „chemickou“ příchutí. Coby homogenní odrůda je vhodná k pěstování ve velkém. Rostliny jsou středně vysoké a doba kvetení trvá 65 dní. Jedná se o 70% indiku s hustými a početnými palicemi. Vhodná pro pěstování venku, nejlépe ale ve středomořském klimatu. Do pěstování v indooru by se měli pouštět spíše zkušení pěstitelé, jelikož Sticky Monkey GG#4 je citlivá odrůda – špatně snáší stres, výraznější výkyvy teplot nebo náhlé změny prostředí. Pokud jí ale připravíte vhodné podmínky, získáte jednu z nejúčinnějších odrůd z kolekce Seedstockers.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!