Celkově bylo osloveno více než 650 zdravotníků, nicméně více než polovina z nich na dotazníkové šetření nereagovala. Průměrný věk těch, kteří odpověděli, byl 35 let a 85 procent z nich byly ženy. Zhruba třetina respondentů uvedla, že se jich „během posledního měsíce někdo alespoň jednou ptal na léčebné konopí“, přičemž pouze „osm procent ze všech 288 dotazovaných někdy konopnou léčbu skutečně svým pacientům doporučilo“.
To ukazuje, že mezi odpověďmi v dotazníku a tím, co ve skutečnosti tito zdravotníci s konopím dělají, je docela velký rozdíl. Další zajímavé zjištění je, že tam, kde je léčba konopím stále ještě nelegální a nedostupná, by ji „rádo doporučovalo“ 95 procent dotazovaných, zatímco ve státech, kde je možné léčebné konopí malým onkologickým pacientům skutečně předepsat, k tomu bylo svolných o deset procent respondentů méně.
Největší podporu (94 procent) vyjádřili zdravotníci zapojení do tohoto šetření klinickým výzkumům terapeutického působení konopí v dětské onkologii a za největší výzvu v této oblasti označila více než polovina respondentů nikoli legální překážky (více než 80 procent by se neobávalo trestního postihu za to, kdyby svým pacientům pomohli sehnat léčebné konopí), ale neexistující standardy pro různé metody aplikace, potence a dávkování.
Zdroj: ascopubs.org