Aktuální článek
IACM: Léčba konopím se šíří světem. Kdo dřív přijde, ten dřív mele

IACM: Léčba konopím se šíří světem. Kdo dřív přijde, ten dřív mele

  • Australský ministr zdravotnictví Greg Hunt na začátku roku oznámil, že federální vláda začne udělovat exportní licence na vývoz léčebného konopí do světa. „Náš cíl je jasný – vytvořit pro naše zemědělce a producenty konopí ty nejlepší možné podmínky, aby se z Austrálie mohl stát největší světový exportér léčebného konopí,“ prozradil 4. ledna ministr novinářům v Melbourne.

Austrálie se tak stane teprve čtvrtou zemí (po Kanadě, Nizozemsku a Uruguayi), která vývoz léčebného konopí povolí, přičemž brzy by měl přibýt i Izrael. Česká republika by podle slov odborníka na léčebné konopí a bývalého poradce premiéra v oblasti drog MUDr. Tomáše Zábranského mohla také povolit pěstování léčebného konopí na vývoz „prostřednictvím takzvané rychlé technické novely, která by vyřešila rozpor v zákonu o omamných látkách, jenž není plně kompatibilní se zákonem o legalizaci léčebného konopí.“ Zdá se však, že toto téma politiky, kteří jsou v současnosti v Česku u moci, nijak nezajímá.

Zbytek světa oproti tomu rozhodně nezahálí – paraguayský Kongres přijal na začátku prosince návrh na legalizaci pěstování konopí pro léčebné účely, zatímco mexičtí představitelé oznámili na konci roku, že na začátku toho letošního bude legalizován dovoz a prodej konopných léčiv, pokrmů a kosmetických přípravků. Ve stejnou dobu předložila nová vláda Nového Zélandu návrh na legalizaci léčby konopím a kanadští velkoproducenti léčebného konopí zakončili loňský rok další expanzí – společnosti Canopy Growth a Aurora představily například své plány na vybudování obřích pěstíren v Dánsku (Aurora ve spolupráci s tamním velkoproducentem rajčat, Canopy ve spolupráci s producentem technického konopí).

Zdroje:
www.reuters.com
au.news.yahoo.com
www.marijuana.com


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!