Aktuální článek
Konopný trh 45

Konopný trh 45

  • Představujeme vám dva české konopné výrobky, které jsme si v redakci oblíbili pro jejich kvalitní složení a blahodárné účinky.

Konopný sirup BIOHEMP

Na konopném veletrhu jsme objevili, z něj si přivezli a v redakci si oblíbili tento konopný sirup české výroby, jenž je na našem trhu novinkou. Sirup je vyroben z velmi kvalitního třtinového karibského cukru, českého konopného semínka, konopné herby a zázvoru, to vše v bio kvalitě. Odrůda konopí použitá na výrobu tohoto sirupu se jmenuje Santhica a firma Biohemp se specializuje na pěstování této odrůdy nedaleko Rakovníka ve východních Čechách. Santhica obsahuje vysoký podíl kanabigerolu CBG. Tento kanabinoid je v podstatě primárním kanabinoidem, z kterého se v rostlině dále vytváří kyselina kanabidiolová a tetrahydrokanabinolová a z nich následně CBD a THC. CBG má velmi silné protizánětlivé účinky a je dle nejnovějších výzkumů vhodný jako prevence či lék při gastrointestinálních chorobách. Konopí na Rakovnicku je pěstováno v ekologickém režimu, Biohemp tak garantuje kvalitu a čistotu konopných surovin a produktů.

Cena: 145 Kč

Více na www.biohemp.cz , k dostání také na www.legalmarket.cz.

Konopná mýdla od Šivy

O mýdlárně z Železných hor jsme již v minulosti psali, a sice o tuhém kopřivovém šamponu s konopným olejem, který najdete také na našem e-shopu www.legalmarket.cz. Za zmínku ale stojí především samotná mýdlárna a jejich výroba mýdlových produktů, mezi něž patří také výrobky konopné. Mýdla i šampony jsou vyrobeny tradiční metodou za studena z pouze přírodních rostlinných olejů, másel a sušených drcených bylin kosmetické a potravinářské kvality. Palmový olej bio kvality nacházející se v některých mýdlech pochází z trvale udržitelného zemědělství, do šamponů je pak přidáván jojobový olej rovněž v bio kvalitě. Šiva nepoužívá kosmetická ani potravinářská barviva, vůně či minerální pigmenty. V přírodních mýdlech také nenajdete žádné umělé tenzidy ani saponáty, vše je bez chemických konzervantů. Jedná se tedy o přírodní produkt s kratší dobou spotřeby, než je obvyklé. Celý proces výroby je ruční práce, jednotlivé kusy se tak proto mohou mírně lišit tvarem.

www.mydlarnasiva.cz 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!