Aktuální článek
SKRZ PRSTY OTEVŘOU PANELOVOU DISKUZI O LEGALIZACI KONOPÍ

SKRZ PRSTY OTEVŘOU PANELOVOU DISKUZI O LEGALIZACI KONOPÍ

  • Legalizovat nebo ne? Společně můžeme najít odpověď. V rámci projektu Skrz Prsty proběhne 7. 3. 2018 ve zlínském Technologickém inovačním centru (TIC) také panelová diskuze na téma Legalizace a regulace konopných látek v ČR. Slovo dostanou nejen zastánci využívání konopí, ale i adiktologové zastávající druhou stranu mince. V rámci doprovodného programu budou moci návštěvníci ochutnat nejrůznější konopné výrobky. V závěru dne pak chystají organizátoři afterparty s promítáním dokumentu i hudební show.

Zlatým hřebem odpoledního bloku přednášek Skrz Prsty bude panelová diskuze, kterou povede šéfredaktor magazínu Legalizace Robert VEVERKA: „Pevně doufám a věřím, že i přes rozdílné názory, které budou hosté v diskuzi prezentovat, najdeme společně shodu v tom, že konopí jako průmyslová a léčivá rostlina lidstvu neodmyslitelně patří, na jeho všestranné využití má každý člověk nárok, a že jediné skutečné nebezpečí, které konopí obestírá, je jeho současná prohibice, která stíhá a trestá pěstitele a uživatele, ničí jejich životy a nerespektuje lidská práva a osobní svobody.” O své názory se v diskuzi podělí pánové Tomáš ZÁBRANSKÝ, přední specialista na drogovou epidemiologii a léčebné konopí a Viktor MRAVČÍK, vedoucí Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti, dále adiktoložky ze zlínského terapeutického centra Podané ruce a člen Pirátské strany. Diskutující by se měli dopracovat k obrazu, jak by mohla legalizace fungovat v České republice, a to nejen s ohledem na českou ústavu, ale i českou povahu.

Součástí dne D” bude také doprovodný program. Organizátoři akce usilují o to, aby návštěvníci nejen diskutovali, ale také si konopí doslova zažili. Ve zlínském Technologickém inovačním centru tak otevře svůj stánek s tkalcovských stavem sdružení Konopa. K ochutnání budou sladká a slaná konopná semínka či pomazánka kaneláda od Hempoint. Pod taktovkou e-shopu Kvalitnivaporizer.cz bude k vyzkoušení Vapo Lounge: „Návštěvníci budou moci vyzkoušet nejlepší modely přenosných i stolních vaporizérů. Budeme mít připravenou hromadu bylinek,” říká majitel společnosti Jan Šimr. A pro ty, kterým během diskuze vyhládne, chystá Burger&Bar Brothers burgery v bulce s konopnými semínky.

Na závěr dne jsou všichni zváni do čokoládovny a kavárny Gulliver, kde proběhne promítání dokumentárního filmu Od neuronů k nirváně s diskuzí o potenciálu entheogenů. Na diskuzi naváže hudební show v Galerii Photogether, kde se vystřídá hned několik účinkujících. Rap představí Hasan, se svou DJ show přijde Basta a večer rozproudí také beatboxer Cagi, vítěz Official Czech Beatbox Battle 2015.

Projekt vytváří studenti FMK UTB ve Zlíně.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!