Aktuální článek
Nový průzkum odhalil, že uživatelé konopí nejsou lenoši, ale úspěšní lidé

Nový průzkum odhalil, že uživatelé konopí nejsou lenoši, ale úspěšní lidé

  • Po legalizaci rekreačního konopí v Kalifornii se aglomerace Los Angeles stává domovem jednoho z největších konopných trhů na světě. S velkým počtem nových společností narůstá i konkurence. Přežít budou moci jen společnosti, které umí efektivně využít data z analýzy trhu.

Poslední zpráva o konopném trhu vydaná analytickou společností Consumer Research Around Cannabis se tentokrát zaměřila právě na oblast aglomerace Los Angeles. Výsledky průzkumu nám o zákaznících druhého největšího konopného trhu ve Spojených státech mohou prozradit mnohé zásadní informace.

Běžný spotřebitel konopí je naprosto normální člověk. Povětšinou se jedná se muže a ženy středního věku s průměrným platem a vlastní nemovitostí.

Data z posledního sčítání obyvatel uvádí, že v tomto městě žije 13,7 milionů dospělých starších 21 let. Dle nové studie 5,3 milionu z nich užívá konopí. S legalizací rekreačního i léčebného konopí souhlasí přibližně 45,6 % obyvatel aglomerace, což odpovídá 6,24 milionům lidí, dalších 19,1 % pak souhlasí pouze s konopnou léčbou. Nejvíce peněz spotřebitelé měsíčně investují do sušeného konopí. V Los Angeles ho pravidelně kupuje kolem 1,7 milionu obyvatel, kteří za něj měsíčně utratí průměrně 85 dolarů. Na druhém místě v žebříčku počtu zákazníků jsou pak potraviny s konopím (1,5 milionu) a hned za nimi se umístily předem ubalené jointy (1,2 milionu). Více peněz však spotřebitelé měsíčně investují do doplňků stravy obsahujících konopí (64 dolarů) a výtažků do vaporizerů (63 dolarů).

 

Normální lidi s brkem

Když se podíváme na další údaje o spotřebitelích konopí, zjistíme, že jsou v mnoha ohledechnaprosto průměrní. Věk dospělých uživatelů nad 21 let v oblasti aglomerace Los Angeles se pohybuje okolo 47, když se pak zaměříme na všechny místní uživatele konopí, průměrný věk klesne na 46. Uživatelé konopí mají dle zprávy i standardní platy. Průměrný příjem místních domácností je 63 852 dolarů,přičemž příjem uživatelů konopí se pohybuje okolo 61 148 dolarů. Průměrná hodnota nemovitostí spotřebitelů konopí je 463 031 dolarů, což téměř odpovídá celkovému průměru, který činí 469 380 dolarů. 

V Los Angeles žije 13,7 milionů občanů starších 21 let – a 5,3 milionu z nich užívá konopí.

Přes všechny podobnosti se ale mezi vzorkem uživatelů konopí a zbytkem společnosti drobné rozdíly vyskytují. Jeho uživatelé mají čtyřikrát vyšší šanci na získání trvalého pracovního poměru, 43krát častěji jsou na postech, kde rozhodují o zakázkách mezi obchodními společnostmi, a 72krát častěji jsoupřímo vlastníky firem nebo alespoň pracují na důležitých pozicích ve velkých společnostech. Spotřebitelé konopí z Los Angeles navíc pětkrát častěji pracují v odborném a administrativním sektoru, desetkrát častěji navštěvují restaurace a 22krát častěji plánují vysokoškolské vzdělání.

Výsledky této studie jsou tedy očividně v rozporu se stereotypy, které společnost ohledně uživatelů konopí většinou má. Znovu se prokázalo, že běžný spotřebitel konopí spíše odpovídá představě, kterou už dlouho mají zastánci legalizace – je to naprosto normální člověk. Povětšinou se jedná se muže a ženy středního věku s průměrným platem a vlastní nemovitostí. Konopí již dávno opustilo podsvětí a stalo se součástí běžné společnosti – pokud tedy chtějí být dnešní podnikatelé úspěšní, musí na tento trend reagovat.

Zdroj: www.greenmarketreport.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!