Aktuální článek
Nejlepší odrůdy

Nejlepší odrůdy

  • Na loňském mezinárodním konopném veletrhu Cannafest 2011 jste měli jedinečnou příležitost osobně se seznámit s bohatou nabídkou zahraničních semenných bank, které se do Prahy přijely pochlubit svým luxusním zbožím. I my jsme neváhali a vyrazili do uliček Průmyslové paláce na důkladnou obhlídku. Majitelů a prodejců konopných semínek jsme se zeptali, jaké své odrůdě by dali přívlastek „nejlepší“. Doufáme, že jejich rozhodné odpovědi vás potěší a ujistí, že jste při nákupu vybírali správně.

               Buddha Seeds – Deimos – auto ♀

Účinek: Introspektivní silný stav
Doba květu indoor: 65 dnů, sklizeň outdoor: za 65 dní
Výnos: až 550 g/m2
Cena 5 semen: € 40

Deimos je hybrid, získaný především z indiky (Northern Lights). Je výsledkem sedmigeneračního šlechtění za účelem získat samonakvétací odrůdu s vlastnostmi klasické.

Je to velká rostlina, rostoucí hlavně do šířky, přičemž ale zachovává poměrně diskrétní výšku mezi 70 a 80 cm. Díky velmi vysoké výnosnosti se těší nemalé oblibě. Rozvětvený typ rostliny s dlouhými větvemi, které plodí květy téměř tak velké, jako jsou ty u centrálního stonku.

Účinky Deimosu jsou přímo ohromující. Má typickou sladkou chuť se štiplavým nádechem, je vynikající pro odpočinek a může navozovat introspektivní stav. Jeho síla je překvapující a nezřídka uvádí v úžas i ty největší experty. Navíc se těší velké oblibě i pro své léčivé účinky.

www.buddhaseedbank.com

               Green house seed – Exodus Cheese ♀

Účinek: Pozvolna nastupující, velmi silný a dlouhotrvající rauš
Doba květu indoor: 8 týdnů, sklizeň outdoor: konec září
Výnos: indoor 800 g/m2, outdoor až 800 g/rostlina
Cena 5 semen: € 17,50

Exodus Cheese je oficiálně jedinou původní Cheese odrůdou. Je ideální pro způsob pěstování Screen of Green (SCRoG). Bohatě rozvětvená rostlina s révovitým vzrůstem může během fáze květu vyžadovat pevnou podpěru. Odrůda se využívá pro tišení bolesti, podněcování chuti k jídlu a proti nespavosti. Chuť Cheesu je zemitá, mechovitá s náznaky chuti dřeva. Pěstování této odrůdy vyžaduje alespoň minimální pěstební zkušenosti.

www.greenhouseseeds.nl

               Ministry of Cannabis – Mandalay ♀

Účinek: Extatický stav mysli s návaly pocitu štěstí
Doba květu indoor/outdoor: 9 týdnů
Výnos: indoor 500 g/m2, outdoor více než 700 g/rostlina
Cena 5 semen: € 35

Mandalay je duchovním centrem buddhismu v Barmě. Tato původně čistá sativa je kříženec s Chronicem stylem „tam a zpět“. Hlavním důvodem vytvořit tuto konkrétní odrůdu bylo získat při užívání velmi zvláštní extatický stav mysli s návaly pocitu štěstí. Intenzivní aroma vanilky s chutí lékořice zaručí ucelený zážitek s velkým uspokojením. Tato odrůda, převážně sativa, se liší od všech ostatních, které v současné době naše semenná banka nabízí. Je to opravdová laskomina, kterou doporučujeme celým svým srdcem.

www.ministryofcannabis.com
Zakoupit můžete zde.

               Nirvana Seeds – AK-48 ♀ i regularÚčinek: Sativový rauš

Doba květu indoor: 7-9 týdnů, sklizeň outdoor: září-říjen
Výnos: 400-500 g/m2
Cena 5 semen: € 25

Od poloviny devadesátých let narůstá popularita „AK” odrůd. Naše AK-48 je jedna z nejsilnějších časně dokvétajících odrůd. AK-48 vytváří tvrdé palice s výrazným pronikavým aroma. Jde o křížence sativy a indiky, nicméně ve svém „high“ zachovává většinu vlastností sativy. AK-48 dokvétá v případě perfektních podmínek za 48 dní.

www.nirvana.nl

               Paradise Seeds –  Wappa ♀

Účinek: Šťastný, aktivní
Doba květu indoor: 55-60 dní, sklizeň outdoor: začátkem října
Výnos: indoor 450 g/m2, outdoor 500 g/rostlina
Cena 5 semen: € 30

Wappa je silně stavěná a stabilní odrůda indiky. Její střední výška při indoor pěstování z ní dělá skvělou volbu pro ty pěstitele, kteří jsou limitováni menším prostorem pěstírny.

doporučujeme

Je to robustní rostlina, která se svým atraktivním vzhledem, snadným pěstováním a rychlým výnosem brzy stane miláčkem pěstírny. Po přepnutí na květ, při výšce cca 30 cm, tato odrůda během zrání zdvojnásobí svou velikost a vytvoří velké, objemné palice, které provoní vzduch sladkou vůní složenou z ovoce a cukrů. Wappa má dobrý poměr květů k listům, což činí ze stříhání opravdovou radost.

Ovocné nugetky odrůdy Wappa jsou jako sladká cukrátka, vytvářejí intenzivní high. Stav je silný, začátek příjemný . Je to velmi průzračné high, které otevírá dveře vnímání.

www.paradise-seeds.com

               Sensi Seeds – Super Skunk  ♀

Účinek: Super silná indika pro všechny milovníky skunku
Doba květu indoor: 40-50 dnů, sklizeň outdoor: polovina října
Výnos: indoor 125 g, outdoor 500 g
Cena 5 semen: € 29

Super Skunk byl jedním z důležitých projektů, který si kladl za cíl vytvořit další úroveň hybridní rostliny, a to křížením průkopnického Skunku #1 s prastarou, čistokrevnou a na pryskyřici bohatou rostlinou Afgani hash. V roce 1990 byl Super Skunk za velké slávy nadšeně přijat a ihned posbíral většinu ocenění v soutěži Cannabis Cup v kategorii Indika. Spolehlivost a stálost během celého vegetativního cyklu dělá z této rostliny jednu z nejlepších odrůd jak pro  znalce, tak komerční pěstitele – Super Skunk nabízí super vitální růst, super potenci i super aromatické renomé.

Nový feminizovaný Super Skunk od Sensi je také pozoruhodně vyrovnaný. Pokud roste ze semínka, rostlina vykazuje jednotnou strukturu a pravidelně rozmístěné květenství. Jen s malou podporou vytvoří tato odrůda kolosální, krystaly pokryté palice, ať už pěstujete indoor nebo ve skleníku. Super Skunk je velice zvláštní rostlina, která jako jediná konopná odrůda vyžaduje větší zkušenosti s užíváním, než s pěstováním.

www.sensiseeds.com

Legenda:
– feminizovaná odrůda
Auto – samonakvétací odrůda
Regular – semínka samčích i samičích rostlin

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!