Aktuální článek
Million Marihuana March 2018: Za svobodný život s konopím!

Million Marihuana March 2018: Za svobodný život s konopím!

  • V sobotu 5. května pořádal spolek Legalizace.cz již 22. ročník pochodu a kulturně vzdělávacího happeningu za legalizaci konopí, jehož hlavním cílem je upozornit českou veřejnost, politiky a úředníky na nesmyslnost prohibice a stigmatizace konopí a podnítit debatu o ukončení veškerých represí.

Konopí využívaly už naše babičky k léčbě řady bolestí a neduhů v dobách, kdy lékaři a stát ještě neměli hlavní slovo v rozhodování o lidském zdraví. Pěstovali ho zemědělci, kteří si ho cenili jako mimořádně odolnou rostlinu, která poskytuje pevné vlákno i výživné semeno. 

Konopí není jen drogou nepřizpůsobivých subkultur, jak nám často tvrdí média. Pěstují ho a užívají ke svému prospěchu, ať už léčbě, duševní pohodě nebo osobnímu rozvoji, úspěšní lidé ze všech částí společnosti. Nemáme se za co stydět – ani my, ani tato rostlina, která si naopak zaslouží naši úctu. 

Všichni, kdo se nebojí podpořit konopí veřejně, letošním pochodem centrem města vyjádřili nesouhlas se současnou legislativou a zároveň s námi oslavili konopí, nejstaršího lidského spojence v rostlinné říši. 

Vědecké studie opakovaně prokazují, že konopí není vstupní branou do světa nebezpečných drogových závislostí, a nálepkování uživatelů konopí jako nepřizpůsobivých narkomanů je nepřípustnou urážkou všech lidí a všech nemocných, kterým tato rostlina pomáhá zlepšovat zdraví nebo mírnit utrpení. 

Oficiální „léčebné konopí“ z lékáren je skoro pět let od jeho legalizace pro většinu nemocných stále ekonomicky i prakticky nedostupné a statisíce nemocných nemají jiné řešení než si ve strachu a pod hrozbou trestního postihu bylinu pěstovat sami. 

Desítky let prohibice a represí nefungují, jelikož uživatelů konopí celosvětově neustále přibývá, a jediným celospolečensky prospěšným řešením se ukazuje být povolení pěstování, přechovávání a užívání konopí pro vlastní potřebu a následně i vznik regulovaného trhu. 


Zatímco více než 10 000 lidí svou účastí na letošním průvodu a následném happeningu poukázalo na to, že legislativa týkající se konopí je u nás nadále neudržitelná, Policie ČR během akce nezahálela a obvinila v souvislosti s konopím 100 účastníků z přestupků a 3 z trestných činů a vybrala přes 20 000 korun na pokutách.

…………………………………………………………………………………………………………………..

Million Marihuana March v Praze organizuje Legalizace.cz, nezisková organizace, která se dlouhodobě snaží o změnu konopné legislativy a osvětu v oblasti drogové problematiky. Spolek poskytuje nemocným zdarma semínka konopí k samoléčbě, provozuje informační portál, organizuje vzdělávací akce pro veřejnost a prostřednictvím klubu Legalizace nabízí možnost zapojit se do aktivit směřujících k legalizaci konopí. Více o spolku najdete na webových stránkách Legalizace.cz. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!