Aktuální článek
Devět nejšílenějších konopných zvěstí z poslední doby

Devět nejšílenějších konopných zvěstí z poslední doby

  • Je známým paradoxem, že zatímco konopí samotné dle osobních zkušeností i odborných výzkumů nikterak nepodněcuje agresivitu – a naopak dokonce posiluje soucit, empatii a mírumilovné naladění –, protikonopná propaganda odedávna s oblibou tvrdí, že pod vlivem „marihuany“ se i z pokojného beránka stane krvelačná bestie.

V roce 1933 vtrhla do domu ve floridské Tampě policie. Uvnitř objevila jednadvacetiletého Victora Licatu celého od krve. Ukázalo se, že sekerou vyvraždil svou rodinu. „Snový vrah“, jak se mu začalo přezdívat, svůj čin údajně spáchal na základě mimořádně temné noční můry, která jej vedla k tomu, aby rozsekal svého otce, matku a dva sourozence ve věku osm a čtrnáct let.

Zabiják mládeže

„Když policisté vyrazili dveře, nalezli mladíka, jenž se potácel po domě připomínajícím spíše jatka,“ líčil článek nazvaný „Marihuana: zabiják mládeže“ v časopisu The American Magazine. „Policisté jej znali jako rozumného, tichého mladíka; nyní však působil jako šílenec. Policie proto začala pátrat po příčině, až zjistila, že mladík pravidelně kouří ‚marjánu‘, jak jeho vrstevníci nazývali marihuanu.“ 

Článek naznačuje, že konopí, které žena kouřila v roce 2014, ji o rok později dovedlo k sebevraždě…

Floridský ústav pro choromyslné následně u Licaty diagnostikoval tzv. předčasnou demenci s vražednými sklony, avšak Harry Anslinger, tehdejší ředitel Federálního úřadu pro narkotika (FBN – později přejmenovaná na DEA) a autor výše zmíněného článku, tento nález odmítl jako naprostý nesmysl. Tvrdil, že vražedné sklony u něj vyvolalo konopí, nikoli neléčená duševní nemoc, a pomocí bulvárního tisku se snažil celý nešťastný příběh překroutit tak, aby z konopí udělal hlavního viníka. V rámci jeho arzenálu propagandy spojené s „marihuanovým šílenstvím“ (reefer madness) se jednalo o trefu do černého a Anslinger vše zopakoval při výpovědi před Kongresem během úspěšné kampaně za kompletní zákaz konopí v roce 1937. 
„Kolik vražd, sebevražd, loupeží, násilných útoků, přepadení, krádeží a jiných trestných činů každoročně způsobených v maniakálním oblouznění zejména mladými lidmi ještě budeme tolerovat?“ hřímal tehdy Anslinger. To se událo ve třicátých letech minulého století, avšak ani po osmdesáti letech se příliš nezměnilo, šílené zvěsti neutichají – třebaže jsou zabalené do módních klinických termínů – a dávají konopí do souvislostí, které popírají logiku i selský rozum. Přečtěte si následující nejlepší výplody marihuanového šílenství z loňského roku, ale dejte si pozor, ať vás to psychicky nějak nepoznamená.

Těhotná žena spáchala po užití konopí sebevraždu

Britský bulvární plátek The Sun publikoval článek s titulkem: „Dvaatřicetiletá matka spáchala sebevraždu následkem psychózy, kterou u ní vyvolalo konopí. Předně bychom rádi upozornili všechny nastávající matky, aby se v požehnaném stavu vyvarovaly kouření konopí. Nyní si ještě jednou přečtěte titulek, abyste mohli plně docenit, jakým způsobem zmíněné noviny překroutily pravdu, aby sebevraždu spojily s konopím. Ano, dotyčná žena podle všeho během těhotenství kouřila konopí a kromě toho užívala i lysohlávky, aby si ulevila od ranní nevolnosti… a později spáchala sebevraždu? To těžko. Druhé dítě se jí narodilo v roce 2014, načež se u ní objevily poporodní deprese a sebevraždu spáchala v létě 2015. 

„U studentů hrozí, že si budou konopí dávat do toustovače a inhalovat kouř.“

Jinými slovy, článek naznačuje, že konopí, které kouřila v roce 2014, ji o rok později dovedlo k sebevraždě… kdy skočila pod vlak. Žena podle všeho odešla z psychiatrické léčebny, aby si koupila cigarety. Do léčebny byla umístěna, protože se předtím třikrát pokusila o sebevraždu a dvakrát se předávkovala. Rodina její příběh zveřejnila v roce 2017, jelikož chtěla upozornit na nebezpečí poporodní deprese, přesto několik bulvárně orientovaných novin (nejen The Sun) vše překroutilo tak, aby vznikla varovná protikonopná zkazka. 

Legalizace konopí povede ke komunismu a popravám

Kanadský konzervativní politik Ron Orr v bizarním projevu uvedl, že legalizace způsobí komunistickou revoluci. Citujeme: „Něco vám povím o obchodu s opiem v Číně. Vše začalo jako léčebná záležitost, časem se z toho ale stala módní kratochvíle, zejména mezi mladými lidmi. A dnes tu mezi mladými máme novou módní kratochvíli, kterou je kouření marihuany. To bohužel povede k dalším, mnohem nebezpečnějším a ničivějším aktivitám. Tehdy to rozložilo a oslabilo celou čínskou společnost a velkou měrou to přispělo ke komunistické kulturní revoluci, popravám tisíců lidí, popravám dealerů, byla rozorána pole a na nich se začala pěstovat opravdová potrava, a já osobně opravdu nechci, abychom se vydali touhle cestou.“

Legalizace zotročí mládež a dostane toustovače do rauše

Milá Kanado, ještě jsme s tebou neskončili. Jiný konzervativec, Peter Kent, prohlásil, že konopí je stejně nebezpečné jako fentanyl, zatímco jeho kolega Claude Carignan naznačil, že v důsledku legalizace budou děti moct kouřit konopí na školních chodbách. Dave Vankesteren, také konzervativec, řekl, že konopí je vstupní droga, která „zotročí naše děti a ze státní správy učiní prachsprosté prodejce drog“. Konzervativní poslankyně Marilyn Gladuová se dokonce pustila do veršování: „Kanadě zbývá pouhých dvě stě dní, jen naše strana tomu zabrání / Snad Senát svou povinnost pochopí a naši krásnou zem zbaví konopí.“ Ve své řeči také poznamenala: „U studentů hrozí, že si budou konopí dávat do toustovače a inhalovat kouř.“ Je nad slunce jasné, že tahle paní si na střední škole moc zábavy neužila. 

Šílené zvěsti neutichají – třebaže jsou zabalené do módních klinických termínů – a dávají konopí do souvislostí, které popírají logiku i selský rozum. 

Konopí vyvolává u uživatelů nutkání křičet a zvracet

Australští badatelé přišli na spojitost mezi konopím a zvracením už v roce 2004 při studiu kuřáků konopí (z nichž 90 procent mimo jiné vykazovalo konopím vyvolané „abnormální chování spojené s úklidem“), u kterých se vyvinulo chronické zvracení. Takzvaný syndrom chronického zvracení z konopí (cannabis hyperemesis syndrome, CHS) může také údajně vyvolávat souběžné křičení a zvracení (angl. „scromiting“), jež se v roce 2017 dostalo do mnoha novinových titulků po celém světě. A přitom to celé začalo hypotézou, že konopí, ne chronické zvracení, pravděpodobně motivuje lidi k obsesivnímu uklízení.

Konopí způsobuje násilí

Jen málokterý bulvár je tak vysazený na konopí jako britský tabloid Daily Mail. Tento plátek nezklamal, když v jednom článku tvrdil, že konopí vyvolává u uživatelů násilné sklony, což samozřejmě nemá žádné vědecké podklady. V kostce šlo o to, že Daily Mail shrnul studii, která konstatovala, že lidé propuštění z psychiatrických oddělení s vyšší pravděpodobností spáchají násilné činy, pokud kouří konopí, dokonce i v porovnání s uživateli alkoholu a kokainu. Studii publikoval časopis patřící do skupiny tiskovin, které fungují na principu pay-to-publish, tedy placeného zveřejňování, v nichž se v minulosti objevily například konspirační články o tom, že očkování způsobuje autismus. Vrah sdělil psychiatrům, že jeho nepříčetnost způsobilo konopí, z čehož by se dalo usuzovat, že skutečným viníkem útoku je tato nebezpečná bylina s ozubenými listy.

Pětatřicetiletý muž se po užití konopí pokusil amputovat vlastní ruku

Časopis Legal Medicine zveřejnil případovou studii nazvanou Smrt sebezmrzačením po perorálním požití konopí, v níž bylo uvedeno, že pětatřicetiletý muž po konopí zešílel a spáchal sebevraždu. Podle studie se muž začal ve společnosti svých přátel chovat zmateně, takže se rozhodli, že jej převezou do nemocnice. Cestou muž vyskočil z auta, svlékl se do naha, praštil se hlavou do autobusu a pokoušel se uříznout si ruce stěrači autobusu. Když na místo dorazila policie a hasiči, muž si vydloubl obě oči a pak se napíchl na drátěný plot supermarketu. Muž měl v krvi stopy kanabinoidů a podle všeho konopí užíval pravidelně, a tak badatelé prohlásili, že jeho šílenství muselo zapříčinit právě ono. Ve studii bylo také uvedeno, že několik jedinců se po vykouření konopí pokusilo uříznout si penis, což je tvrzení na úrovni honu na čarodějnice a bylo vyvráceno zde.

Donutila mě k tomu marihuana!

Starý, ale pořád dobrý: Dvacetiletý muž z Oregonu v roce 2016 ubodal návštěvníka večírku a porota jej uznala vinným v důsledku nepříčetnosti. V prosinci sdělil vrah psychiatrické posudkové komisi, že má za to, že jeho nepříčetnost způsobilo konopí, z čehož by se dalo usuzovat, že skutečným viníkem útoku je tato nebezpečná bylina s ozubenými listy. Tento komediální počin jako by vypadl z třicátých a čtyřicátých let minulého století, kdy se vrazi odvolávali na marihuanové šílenství a vinu za své útoky dávali konopí, díky čemuž se nezřídka dočkali snížení trestu.

Zhulená učitelka souložila s mladíkem, kterého potkala v restauraci

Tento incident se odehrál v texaském Houstonu, tedy alespoň podle médií, a vnukává myšlenku, že mladiství, kteří kouří konopí, riskují, že se jim dostane dobrovolné soulože s atraktivní třiadvacetiletou blond učitelkou. 

Zdroj: prohbtd.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!