Aktuální článek
Crystal Candy F1 Fast Version® Rychlovka v cukrárně

Crystal Candy F1 Fast Version® Rychlovka v cukrárně

Redakce
  • Když společnost Sweet Seeds® v roce 2013 uvedla na trh první odrůdy své rychlosérie F1 Fast Version®, stejně jako všichni ostatní pěstitelé jsem byl hodně zvědavý, jak si tyto těchto ultrarychle kvetoucí odrůdy povedou, a popravdě u mě převažovaly spíše pochyby, pokud šlo o jejich kvalitu a produktivitu. V té době bylo zkrátka těžké uvěřit, že se na výnosu, vůni, chuti a účinku konečného výpěstku nepodepíše zkrácení doby kvetení oproti původním verzím o týden až dva.

Devět cukroušů 

Nebudu vás napínat a rovnou prozradím, že jsem byl výsledkem velmi mile překvapen a že tyhle rychlovky od průkopníků ze Sweet Seeds opravdu stojí za to. Když se nedávno na trhu objevila Crystal Candy F1 Fast Version® (kód SWS73), okamžitě jsem si pořídil devět semínek, abych tuto novinku otestoval ve své pěstírně o rozměrech 80 x 80 x 160 centimetrů (0,64 m2). Použil jsem 400W vysokotlakou sodíkovou výbojku, potrubní ventilátor RVK o průměru 100 milimetrů a dva malé prostorové ventilátory, aby uvnitř dobře proudil vzduch. 

Šest z devíti semínek vyklíčilo během prvních 48 hodin, zbylé tři o pár dní později. Sazeničky jsem nejdříve zasadil do menších půllitrových květníků a asi 24 dní jsem je nechal v růstovém režimu 20/4. Během prvních devíti dnů jsem je dal pod úsporné fluorescentní zářivky (CFL), ke kterým mohou být rostlinky umístěny i hodně nablízko – CFL totiž vydávají zanedbatelný žár. Tím pádem se pak zbytečně nevytahují do výšky ve chvíli, kdy je důležité, aby zůstaly co nejnižší a mezi jednotlivými větvemi nebyly velké rozestupy. Kolem desátého dne od vyklíčení jsem zapnul sodíkovou výbojku a zavěsil ji pro začátek 60 centimetrů od vrcholků. Vzdálenost jsem postupně zmenšoval, o pět centimetrů každých pár dní, až jsem se dostal na nejmenší možnou vzdálenost – v tomto případě 35 centimetrů.

Aroma této odrůdy je nasládle ovocné, s tóny žvýkačky a gumových bonbónů a přídechem kyselé jahody a zralého melounu.

Okolo dvacátého dne jsem všech devět rostlinek přesadil do finálních jedenáctilitrových květináčů s kvalitním, lehkým a vzdušným substrátem z growshopu, speciálně určeným k pěstování konopí. Ve dvacátý čtvrtý den jsem upravil fotoperiodu na režim 12/12 a asi šest dní po této změně začaly rašit první pestíky. Jelikož se jednalo o substrát s vysokým přídavkem hnojiv, první tři až čtyři týdny měly kytky výživy dostatek a tekutá hnojiva jsem začal přidávat až počátkem třetího týdne květu. 

Po patnácti dnech v režimu 12/12 se začaly formovat první květy, nicméně rostliny pokračovaly v růstu. Okolo středové palice si všechny vyvinuly věnec silných, ohebných větví, z nichž většina měla dobrý přístup ke světlu. Jakmile jsem na některých listech spatřil první náznaky žloutnutí, začal jsem přihnojovat organickým květovým hnojivem, ale používal jsem jen polovinu dávky uváděné výrobcem. Rovněž jsem použil květový stimulátor, abych podpořil tvorbu květů a trichomů. 

Aroma cukrové vaty

Po pěti týdnech v režimu 12/12 jsem věděl, že sklizeň už nebude daleko, a tak jsem dal slečnám poslední dávku tekutého hnojiva a v den číslo 39 jsem je propláchl čistou vodou, abych se zbavil zbytků hnojiva v půdě a získal čistý finální produkt s původní chutí a vůní Crystal Candy F1 Fast Version®. Během posledních dvou týdnů kvetení kytky rapidně dozrávaly, palice byly čím dál hutnější a většina pestíků postupně zhnědla. 

Během posledních deseti dnů se místností začalo linout aroma cukrové vaty. Crystal Candy F1 Fast Version® vznikla v rámci speciálního programu oddělení Sweet Seeds pro výzkum a vývoj nových odrůd, jehož cílem bylo objevit zajímavé vůně, které by svou sladkostí evokovaly vůni cukrárny. Není tedy divu, že aroma této odrůdy je nasládle ovocné, s tóny žvýkačky a gumových bonbónů a přídechem kyselé jahody a zralého melounu.

Během posledních deseti dnů se místností začalo linout aroma cukrové vaty.

Jelikož oproti většině growerů dávám přednost o něco zralejším kytkám, sklidil jsem je až po 52 dnech květu, ačkoli jsem je vesele mohl sundat o 4 až 6 dnů dříve. Příjemně mě překvapil i výnos na jednu rostlinu, který se pohyboval od 33 do 42 gramů. Ve výsledku se jednalo o jednu z nejlepších sklizní v mé pěstírně o rozloze 0,64 m2. 

Z léčebného hlediska Crystal Candy F1 Fast Version® skýtá vyvážený účinek, který uvolní tělo, ale nabudí mysl. Někdy dokáže být i mírně euforická, ale vše zůstává pod kontrolou a dá se na ní i tvořivě pracovat. Je ideální k hraní hudby, psaní, návštěvě společenských akcí a koncertů, ale když budete chtít, můžete si na ní i příjemně odpočinout. Můj verdikt je jednoznačný: s touhle rychlovkou máte jistotu, že si vypěstujete opravdu lahodný model za nejkratší možnou dobu!  

……………………………………………………………………………………………………………………….

Semínko Crystal Candy F1 najdete spolu se semínky od seedbanky 00 Seeds jako dárek v příloze magazínu Legalizace 47, které je právě na novinových stáncích. Čekají vás články o léčbě roztroušené sklerózy konopím, příběh malířky Fridy Khalo a morfinu, a mnohé další. Aktuální číslo je k dostání také v 
e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!