Aktuální článek
Ze světa legalizace: Deset vysmátých měst v Holandsku

Ze světa legalizace: Deset vysmátých měst v Holandsku

  • Pravidelný seriál přináší přehled toho nejdůležitějšího, co se kolem konopí za poslední měsíce odehrálo. Tentokrát se podíváme do Holandska.

9. března byl zveřejněn dopis ministrů spravedlnosti a zdravotnictví adresovaný členům parlamentu, v němž je nastíněn plán čtyřletého legalizačního experimentu. V jeho rámci by mělo být povoleno pěstování a zpracování konopí pro rekreační účely ve zhruba deseti holandských městech. Toto konopí pak budou moci legálně vykupovat coffeeshopy (dosud tak musí činit ilegálně – tolerovaný je totiž pouze prodej) a nad celým procesem bude dohlížet speciální komise, která po čtyřech letech vyhodnotí plusy a minusy tohoto experimentu. Zájem ze strany měst je podle médií veliký a už nyní je zřejmé, že experimentovat s legalizací jich bude chtít mnohem více než vládou plánovaných deset. 

………………………..………………………..………………………..………………………..

Celý článek s přehledem dění na světové konopné scéně najdete v novém čísle magazínu Legalizace, které je právě na novinových stáncích. Čekají vás články o léčbě roztroušené sklerózy konopím, příběh malířky Fridy Khalo a morfinu, a mnohé další. Aktuální číslo se semínkem od 00 Seedbank v příloze je k dostání také v  e-shopu Legalmarket.cz. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!