Aktuální článek
Mezi kandidáty na prezidenta Francie je i rastafarián

Mezi kandidáty na prezidenta Francie je i rastafarián

  • Francii čekají v roce 2012 prezidentské volby. Veřejnost je velmi nespokojena s tradičními politiky a jejich planými sliby, a tak zatuchlé politické vody rozvířilo mnoho podivných a nezvyklých kandidátů. Jeden z nich je klaun Mimi, používající černo bílý make-up, červený nos a kostým superhrdiny: „Klaun vyhrál minulé volby a tak nevidím důvod, proč bych je letos nemohl vyhrát já,“ nechal se slyšet.

Další z kandidátů,  37-letý umělec z Lille řekl, že stejně jako všichni ostatní ani on nemá žádný program a ani žádné návrhy. “Mnoho lidí ve Francii říká, že budou na protest hlasovat pro kandidáta extrémní pravice Le Pena. Myslím, že hlasovat pro mě by byl mnohem inteligentnější způsob, jak to udělat,” doplnil.
Další z kandidátů propaguje návrat  ke starověké aténské demokracii, kde se představitelé vybírali losováním a jiný spoléhá na podporu zednářů.

Kandidátka Cindy Lee je tanečnice a striptérka, často se na veřejnosti svléká, je odhodlaná bránit svobodu a toleranci a po celé Francii chce rozesít vítr hedonismu. Prosazuje povinné svádění ve školních třídách, bezplatné nudistické tábory a povinnou meditaci pro bankéře.
Velmi zajímavým kandidátem je rastafarián, který si říká “Rasta prezident”. V jeho programu je prosazení návrhu na 100 procentní nezaměstnanost a legalizace marihuany. Jeho heslo zní “Méně práce, lepší život.”

Rasta prezident se narodil 2. října 1980 v Paříži. Je znamení vah, což znamená, že má nadání pro  příkladné vyvažování svých dvou oblíbených vášní: žen a politiky. Slyší i na jméno Abou Chihabiddine. Je hudebníkem, na hlavě má dredy a je obhájcem volné lásky. Jeho volební  manifest má 69 bodů. Propaguje v něm tantrismus jako oficiální náboženství a stany typu jurta pro bydlení.

Má v plánu udělat z Francie nejspirituálnější zemi světa, chce spiritualizovat školství i vězení. Všichni lidé by měli mít právo na uspokojení základních potřeb, přístřeší, vodu a jídlo. Kondomy by měly být pro všechny zdarma a každý občan bude mít též právo na internet zdarma. V zemi bude zákaz přidávání chemikálií do jídla a vláda bude podporovat výrobu biologických potravin.

Francouzská republika bude chránit všechny rostliny, vodu, zemi, zvířata, přírodu a samozřejmě lidské bytosti. Francouzští občané budou moci kouřit marihuanu a zasadit si ji kdekoliv a kdykoliv si přejí. Lidé si budou moci volit prezidenta po internetu.

Dále má v plánu rozšířit vládu o ministerstvo ufologie. Mimozemšťané, lesbičky, gayové a pankáči se budou vážit stejnému postavení a úctě, jako každý jiný občan.

Chihabiddine oslovil všechny starosty z celé Francie, ale tato akce zůstala bohužel zatím bez odezvy. Nicméně má podporu hnutí Raelian, náboženské sekty založené bývalým sportovním  novinářem Raelem, který tvrdí, že má zkušenosti s opakovanými setkáními s mimozemšťany.
“Možná se budete smát, já se tomu směji také, ale je to možné. Je to společnost, která byla vychována, aby si myslela, že je to nemožné,” řekl 31-letý hudebník.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!