Aktuální článek
Profil výtvarníka: Slakinglizard

Profil výtvarníka: Slakinglizard

  • Rozhovor s ilustrátorem nové deskové hry Autofarmer, která je o pěstování konopí.

Tvůj umělecký pseudonym by se dal volně přeložit jako Líný ještěr, tvé portfolio však mluví spíše o opaku. Jak to tedy máš s pracovním nasazením?

Slakinglizard by se dalo přeložit spíš jako hasící ještěr, a i když to tak nevypadá, tak pseudonym neměl mít s angličtinou nic společnýho. Byla to zkomolenina varování Choking hazard, které bývá třeba na hračkách. První verze byla šlaking lizard, líbilo se mi, jak to znělo, nakonec jsem oddělal háček a slova spojil. V rámci možností bych řekl, že jedu na plný obrátky. Jsou ale slabší týdny, kdy skoro nic nenakreslím a dost mě to vyšťaví, po chvilce výčitek ale vše doženu. 

Co tě při tvorbě inspiruje, kde hledáš náměty?

Je to různé, buď se mi zdá zajímavá scéna ve snu, nebo mě zaujme záběr ve filmu, určitý detail fotografie. Jednotný recept na nacházení inspirace nemám, vše je víceméně o náhodě. Velkou část mé tvorby zabírá téma, kdy lidstvo už není na vrcholku všeho živého, protože mě tahle samozvaná nadřazenost irituje. Na kresbách se tedy objevují mimozemští nebo nadpřirození predátoři, ať už v převleku za člověka, nebo v přirozené podobě, kteří vyčkávají na svou chvíli. Když už kreslím lidi, tak jsou to většinou velcí podivíni, že byste je na mimozemšťany tipovali také. Další rozsáhlejší téma jsou pohlavní portréty, kdy překresluji dámské přirození podle zaslaných fotek od reálných zájemkyň. Hlavním startem této série byla kritika a posměšky k vulvám, které nezapadaly do „obecných ideálů krásy“. Jednotlivé ilustrace nemají působit vulgárně. Na mém webu je popis celého projektu včetně všech kreseb a maleb.

Jsi mimojiné i ilustrátorem nové deskové hry Autofarmer, která je o pěstování konopí. Jaký máš ke konopí vztah?

S klukama jsme dlouho řešili vzhled celé hry, několik schůzek propadlo v litrech piva, ale žádné skice, takže se to trochu táhlo. Nakonec jsme zamakali a překročili plán, a z výsledku mám obrovskou radost. Vztah ke konopí mám jedině pozitivní, i když nejsem uživatel. Z člověka to nedělá agresivní polotovar, jako třeba větší dávka alkoholu.   

Autorovu barvitou tvorbu naleznete na adrese slakinglizard.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!