Vyskytují se na české scéně poměrně dlouho a na jejich vývoj je radost pohledět. Ať už je to éterický zjev frontmanky Evy či krásné kytarové linky s prvky pop-rocku a shoegazu, tahle grupa vás hodí do akurátní nálady pro toto specifické období. Zatím mají na kontě jedno studiové album s názvem Distant Edges a nový singl Anxiety, který vyšel i s klipem. Ve zkratce jsou pro mě Places jako hezký, ale trochu smutný sen, který se dotýká ušních bubínků lehkým vánkem kombinovaným s decentním noisem. Následující kapela už noise propaguje razantněji.
Noise rock jako hudební žánr vznikl během osmdesátých let 20. století a po lehkém útlumu se jeho prvky začínají opět vracet. Dobrým příkladem jejich vyváženého použití jsou brněnští Guilty Echoes. Relativně nenápadná kapela, která mi na nejmenovaném letním festivalu v Ostravě vyrazila dech. V jejich hudbě se krásně mísí výborné kytarové aranže à la mladší Sonic Youth a správná porce nasrání s nenásilným hlasem. Na Bandcampu se zatím krčí jejich kraťoučké EP Upset, které poměrně hezky definuje zvuk i styl celého uskupení. Doufejme, že nám kapela brzy nadělí větší nálož skladeb. Velmi žhavým jevem české hudební scény je nová pražská skupina rozhněvaných mladých mužů pojmenovaná podle Brankova mostu v Bělehradě (údajně v tom figuroval skok do řeky Sávy, kterou most přemosťuje, jeden zlomený obratel a vyprázdněná střeva).
Jmenují se Branko’s Bridge, dělají binec a jejich hudba je jako poctivý rockový kopanec do hlavy – dvakrát kompostováno, říznuto garáží a brianjonestownským masakrováním. Za svou krátkou existenci toho moc nenahráli, ale zato pořádně práskli do koní a boří kluby po republice i mimo ni. Hodně lidí tvrdí, že hudba mísící psychedelii a garáž je vybraná do posledního shnilého banánu, ale Branko’s Bridge nám předvádí pravý opak. Jejich muzika je zábavná a živá i přes to, že zní místy jako z šedesátých let – holt když je dobrý nápad, na formě nejspíše nezáleží. Jak jsem zmínil výše, na svou studiovku teprve čekají, ale poslechnout si je přesto můžete. Stali se první kapelou platformy Wombat Sessions na YouTube a pár singlů najdete i na jejich Bandcampu.