Aktuální článek
10 nejlepších článků roku 2018

10 nejlepších článků roku 2018

  • Výběr toho nejlepšího ze stránek magazínu Legalizace v uplynulém roce. Užijte si je na webu až do 30. ledna 2019 v plné verzi!

……………………………………………………………………………….

Otto Placht: Mocný duch pralesa

Mysleli jsme si původně, že rozhovor s malířem Otto Plachtem nebude až tak úplně o ayahuasce, ale asi natolik neodmyslitelně patří k jeho osobnosti i tvorbě, že to nakonec jinak nešlo. Celý článek.

ŠAMANISMUS A EMOČNÍ DYNAMIKA ZÁVISLOSTI 

Proč jsou závislosti a sociální problémy spojené se zneužíváním drog jednou z největších výzev, jimž musí moderní společnost čelit? Celý článek. 

JE MOŽNÉ DOMA VYPĚSTOVAT KONOPÍ V LÉČEBNÉ KVALITĚ? 

Domácí pěstování konopí pod umělým osvětlením je stále v očích mnoha lidí doménou dealerů a kriminálních živlů. To ovšem není pravda ani zdaleka. Drtivá většina domácích pěstitelů pěstuje konopí pro svoji potřebu v pěstírně o velikosti okolo jednoho metru čtverečního. Celý článek.

BOLEST, OPIOIDY A KONOPÍ

Ačkoli nám to v Česku zatím tak nepřipadá, vyspělý svět – zejména Spojené státy a Kanada – se potýká s drogovou epidemií obrovských rozměrů, která by podle expertů mohla brzy v plné síle zasáhnout i Evropu. Celý článek

JÁ BYCH SE S DOVOLENÍM VOBOŘIL: MÝTY O ZÁVISLOSTECH

Jindřich Vobořil o základnímu dilematu adiktologie, a tím je otázka, co vůbec může fungovat v takzvané protidrogové nebo, chcete-li, drogové politice.
Celý článek.

MARTINA KAFKOVÁ A BOJ S VĚTRNÝMI MLÝNY VZP

Případ Martiny Kafkové zná asi celá republika. Žena s pokročilou formou roztroušené sklerózy spolu se svým otcem Zdeňkem Majzlíkem neúnavně bojuje za to, aby mohla legálně užívat jediný lék, který jí pomáhá přežít – konopí. Celý článek. 

OPILCOVO GUANTANÁMO

„Přelomový“ vynález záchytky se kupodivu neváže k Rusku, jak by se snad mohlo zdát, ale je to ryze česká záležitost. Její historie je sice notoricky známá, ale pro osvěžení si ji trochu připomeneme. Celý článek.

FRIEDERIKE MECKELOVÁ – FISHEROVÁ:
NENÍ TO V DROZE, ALE V ČLOVĚKU

“S MDMA a LSD jsem začala v době, kdy se ve Švýcarsku nakrátko uvolnily zákony a sedm psychoterapeutů mohlo tyto látky používat legálně. A jeden z nich nabízel kurzy. Tenkrát jsem ještě žila v Německu a absolvovala jsem kurzy holotropního dýchání, jenže moje potíže to popravdě nevyřešilo. Stala jsem se psychoterapeutkou, což mi také moc nepomohlo, a moc to nepomáhalo ani mým klientům. Celý článek. 

JAK NEBEZPEČNÉ JE UŽÍVAT KONOPÍ BĚHEM TĚHOTENSTVÍ? 

Co vlastně víme o účincích konopí na dosud nenarozené děti? Odborníci jsou v tomto ohledu velmi obezřetní a dostupné výzkumy si leckdy protiřečí. Žádná příčetná matka nechce ohrozit zdraví svého potomka, jenže co si počít v případě neutuchající nevolnosti, silných bolestí, vyčerpání z nedostatku spánku a přemíry stresu? Celý článek.

ISLAND: NA TRIPU S BERSERKY 

Sopečný ostrov na půli cesty mezi Evropou a Severní Amerikou láká čím dál více turistů hlavně svojí dramatickou snovou krajinou, historií spojenou s Vikingy a severskou mytologií i specifickými pochoutkami. Navíc patří k zemím s nejlepší životní úrovní na světě a vzhledem k neexistenci armády také k jedné z nejsvobodnějších. Celý článek. 

…………………………………………………………………………………………………………..

Pokud vás články zaujaly, můžete si Legalizaci předplatit a zajistit si tak kvalitní čtení na celý rok. Magazín vám doručíme každé dva měsíce až do schránky za 69 Kč. Vybrat si můžete také z široké nabídky dárkových balíčků, ve které nechybí kvalitní semínka, knihy a mnohé další. Zároveň nás tím podpoříte a pomůžete nám obsah magazínu dále zlepšovat. Vám, co si nás už předplácíte či pravidelně kupujete na stánku nebo stahujete v elektronické verzi, děkujeme.

Aktuální číslo Legalizace je k dostání v trafikách a v e-shopu  Legalmarket.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!