Aktuální článek
Green Poison XL Auto® – perfektní samonakvétačka

Green Poison XL Auto® – perfektní samonakvétačka

Redakce
  • Zdravím všechny drahé kolegy z konopného světa! V dnešním reportu se vám pokusím ukázat, jak pěstovat tuto nádhernou samonakvétací odrůdu třetí generace od Sweet Seeds®: Green Poison XL Auto® (SWS71). Současně ale věřím, že se vám tyto informace hodí i při pěstování jakékoli jiné automatiky, neboť vám zde velmi detailně vysvětlím všechno, co je skutečně důležité k tomu, abyste z tohoto typu genetiky vyždímali veškerý potenciál, ať už pěstujete venku nebo uvnitř.

Pro začátek celého pěstebního dobrodružství je ideální, když semínka necháte naklíčit v teplém prostředí, nejlépe kolem 22 ºC, ve sklenici vody s několika kapkami peroxidu vodíku. Další možností je nechat semínka naklíčit na navlhčeném savém papíře, ale pokud se rozhodnete pro tuto metodu, musíte si dát pozor, abyste při následném přesazování nepoškodili malé klíčky přichycené v papíru.

Semínko Green Poison Auto XL našli v příloze magazínu Legalizace č. 51 všichni předplatitelé jako dárek.

Do dvou dnů by semínka měla začít klíčit. Jakmile se objeví kotyledony (rostlinné dělohy), přichází čas zasadit naklíčená semínka do malého květináče o objemu 200 mililitrů až 1 litr (pokud se necítíte příliš zběhlí v přesazování, můžete je zasadit rovnou do finálního květináče, který by měl být o objemu maximálně 25 litrů).

Nezapomínejte na živiny: pokud používáte kokos, postupujte stejně jako u rostlin závislých na fotoperiodě. Pokud používáte zeminu, může to být běžná kyprá hlína, anebo použijte substrát bohatý na živiny (s dávkou na měsíc), abyste nemuseli hnojit, dokud rostliny nespotřebují všechny živiny v zemině.

 

Samonakvétací rostliny mohou a měly by být pěstovány při maximálním možném počtu hodin světla. Pokud pěstujete venku, pak od poloviny jara do brzkého léta, v případě pěstování pod umělým osvětlením pak svítíme 18 až 20 hodin. Jelikož rostliny začnou kvést bez ohledu na délku světla, je nejlepší využít této vlastnosti a dát jim tolik světla, kolik je jen možné. Když jsem Green Poison XL Auto® pěstoval já, použil jsem dvacetilitrové květináče značky Airpot® s kokosem a finální přesazení jsem provedl po 10 dnech. Na konci třetího týdne dosahovaly rostliny výšky kolem 40 centimetrů a už pomalu začínaly kvést. Během následujících dvou týdnů pokračovaly v postupném růstu a přibližně na konci šestého týdne života už dorostly na výšku kolem 120 centimetrů.

Tato odrůda roste velmi rychle a vytváří spoustu větví. Od čtvrtého týdne můžete pozorovat hojné tvoření pestíků. V mém případě jsem používal specifická hnojiva určená pro kokos, a to v množství okolo 90 procent doporučeného dávkování, jelikož Green Poison XL Auto®, pokud je jí dopřáno správné klima a dostatek světla, je skutečně žrout.  Při pěstování jsem použil dvě sady svítidel LED TGL 220 / CREE 3590. Tím se mi podařilo zcela pokrýt prostor o velikosti 1,2 m², ve kterém mi rostlo 12 kytek. Rozhodl jsem se správně, protože musím říct, že finální kvalita výpěstku byla nepřekonatelná.

 

Kombinace květináčů Airpot, kokosu a LED svítidel je jednou z nejlepších možností, pokud jde o pěstování samonakvétacích odrůd. LED světlo proniká hlouběji než světlo z vysokotlakových sodíkových výbojek a zároveň nespálí nejvyšší špičky rostlin. Navíc u těchto vysokých rostlin je velmi důležité vylepšit osvit níže položených palic, které až při důkladném osvětlení nakynou na objemu a obalí se pryskyřicí.

Zalévání by mělo být prováděno vždy pomalu, aby nedocházelo k odplavování živin odvodňovacími dírkami v květináčích. Když je všechna hlína nebo médium nasáknuté, můžete nechat prokapat zhruba 10 procent, aby se vyčistily naakumulované soli. Dříve jsem pěstoval Green Poison XL Auto® i v hlíně a kvalita byla naprosto bezkonkurenčně vynikající, takže jsem si jist, že s tímto modelem dosáhnete úspěchu na jakékoli zahrádce, pokud rostliny dostanou péči, jakou si zaslouží.

Je to extrémně pryskyřičnatá odrůda a její kompaktní palice obvykle dají slušně zabrat i těm nejlepším a nejsilnějším drtičkám. Vůně po usušení je silně pronikavá s výraznými tóny sušeného ovoce – nejlépe vyzní ve vaporizéru. Pro mě osobně je nejlepší na noc, kdy chci relaxovat, být v klidu a mít hlavu plnou pozitivních myšlenek. Zkrátka a kolem – napomáhá kvalitnímu spánku.  Doufám, že vás dnešní report zaujal a že jste se na základě mé vlastní zkušenosti s vypěstováním této úžasné odrůdy Green Poison XL Auto® i něco málo přiučili o pěstování samonakvétacích rostlin.

Sladké výpary!

Jaypp je cukrář, pěstitel a fotograf u Sweet Seeds®. 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!