Aktuální článek
Jak se zhulit s babičkou: Jointy mezi generacemi

Jak se zhulit s babičkou: Jointy mezi generacemi

  • Každý náruživý uživatel konopí si vede seznam lidí, se kterými by si chtěl aspoň jednou v životě zapálit. Někteří na něm mají legendární huliče jako Woody Harrelsona nebo Snoop Doga. Jiní zase známé osobnosti jako Baracka Obamu nebo astronoma Neila deGrasse Tysona. Já tam mám svou neuvěřitelnou babičku. A hádejte co? Ten sen se mi teď splnil.

Máma mojí mámy kouřila konopí, co si pamatuju. Pořád ještě cítím, jak to vonělo u ní v koupelně, kam si s oblibou chodila zapálit, kdykoli byly kolem děti. Když jsem pak na vysoké začal s konopím taky, předsevzal jsem si, že si s ní jednoho dne musím rozhodně dát jointa. Ale pokaždé, když k tomu nastala ta správná příležitost, jsem se bál to na ni vybalit. Představa toho, jak stařešinům svého rodu oznamujete, že se občas rádi zhulíte – přestože oni si v tom libují taky – je docela stresující. Nedávno jsem byl s rodinou v Las Vegas oslavit strejdovu padesátku a hádejte, kdo tam byl taky… Jo, babička. A vzhledem k tomu, že jsem o tomhle výletu věděl týdny dopředu, měl jsem spoustu času na rozmyšlenou a rozhodl jsem se, že buď teď, nebo nikdy. Ještě před setkáním s celou rodinou si odskočím (mimochodem s kým jiným než se svou mámou) do prodejny Reef Dispensaries a vyzvednu si pár předbalených jointů Sherbetu. Vážně prvotřídní zboží. 

Bylo to to nejúžasnější rodinné stmelování, jaké jsem kdy zažil. 

A pak už u bratránka doma číhám na vhodnou chvíli. A ta nepřichází a nepřichází. Zato se mi ale naskytne příležitost zapálit si se strejdou Myronem. Dávno ví, že hulím, takže když teď potřebuje zajet do obchodu pro papírové tácky, bere si mě jako pomocníka. Je mi hned jasné, o co jde. Celý strejdův nissan, od přístrojové desky až po kufr, plníme dýmem, a pak hurá zpátky na oslavu. 

Vydařená afterparty

Když už se večer chýlí ke konci, nasouká se celá moje rodina do auta a babička spustí: „Cítím trávu. Myrone, tys tady hulil?“ Obrátí se na strejdu. Ten se tlemí od ucha k uchu, což babička komentuje slovy: „Doprčic, a neměl bys ještě?“ V tu chvíli je mi jasné, že nadešel můj čas. Sáhnu do kapsy, vytáhnu zbytek jointa, který jsme se strejdou nedokouřili, škrtnu zapalovačem, několikrát potáhnu a podám ho dozadu mámě své mámy. Ta však na tenhle nářez vůbec není připravená a nevídaně se rozkašle // rozkašle se neslýchaným způsobem. Nakonec si ale párkrát bafne a najednou si s babičkou a strejdou předáváme jointa, zatímco mí rodiče klidně sedí vedle nás, jako by se nechumelilo. Bylo to to nejúžasnější rodinné stmelování, jaké jsem kdy zažil. 

Jaké to je, sdílet jointa s rodinou?

Fantastické. Zapálit si s babičkou je naprosto neuvěřitelná jízda, která by nadchla i ty nejostřílenější konopné gurmány. Okamžitě vás to sblíží – jste sice pořád její roztomilé vnoučátko, ale zároveň vás vidí i jako dospělého.

S babičkou a strejdou si předáváme jointa, zatímco mí rodiče sedí vedle nás, jako by se nechumelilo…

A nejenže se mezi vámi díky vzájemnému respektu vytvoří silné pouto, taky na leccos přijdete. Například já zjistil, že celé ty roky babička kouřila totální seno. Kdyby byla zvyklá na pořádné modely, rozhodně si nebude takhle vykašlávat plíce. V první chvíli jsem měl vážné obavy o její zdraví, neřkuli život. Samozřejmě je namístě otázka, jestli je přechod z obyčejných venkovek na superkvalitní model z profesionální pěstírny ubalený do čistého brka bez tabáku tím pravým ořechovým… Inu, chybami se člověk učí a na příští dýchánek s babičkou si pořídím vaporizér! 

Splněný sen

Když jsem vysoukal ze strejdova auta, připadal jsem si jako nový člověk… jako pán světa. Takže až budete mít někdy příležitost se taky takhle sblížit se svým rodičem nebo prarodičem, neváhejte a běžte do toho. Navěky na to budete s láskou vzpomínat!

Zdroj: www.leafly.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!