Aktuální článek
Dárek v příloze nové Legalizace: Blackberry Gum od Seed Stockers

Dárek v příloze nové Legalizace: Blackberry Gum od Seed Stockers

  • Po loňském úspěchu gigantické odrůdy Super Skunk jsme letos v rámci spolupráce se seedbankou Seed Stockers připravili další hit v příloze Legalizace: semínko lahodné Blackberry Gum. Spěchejte pro ní do trafik a poštovních schránek!

Dárek Blackberry Gum

V tomto vydání Legalizace je pro vás připravili malý dárek – jedno semínko feminizované odrůdy Blackberry Gum od Seed Stockers. A protože nás zajímalo, jak taková feminizovaná semínka vznikají, připravili jsme krátký rozhovor se šlechtitelem, který je za produkci těchto semen zodpovědný. 

Jak probíhal výběr nejlepších exemplářů?

Vysadili jsme sto regulérních semen Bubble Gum a sto regulérních semen Blueberry, pak jsme vybrali jednu nejlepší rostlinu z obou skupin a nadělali z ní klony čili řízky. Díky tomu máme jistotu, že výsledné kytky budou totožné s mateční rostlinou. Vybíráme velké kytky střední výšky se spoustou větví a sladkou žvýkačkovou vůní.

Co děláte s klony potom?

Jakmile má klon Bubble Gum čtyři týdny, přepneme světlo na květ. Po prvním týdnu kvetení použijeme roztok thiosíranu stříbrného, kterým se rostliny pokropí (tato metoda je anglicky známa pod zkratkou STS), načež se na těchto samičích klonech Bubble Gum začnou tvořit samčí květy se samičím pylem. Tento pyl je asi po 45 dnech zralý a používá se k opylení pouze těch nejlepších samičích klonů Blueberry. Někteří šlechtitelé používají zmrazený pyl, ale my máme nejlepší výsledky s pylem čerstvým.

Legalizace č. 52 s dárkem v příloze je právě k dostání v trafikách a v e-shopu Legalmarket.cz!

Tyto opylené květy začnou tvořit hezká velká květenství plná feminizovaných semínek Blackberry Gum. Tvorba semen zabere přibližně stejnou dobu jako běžná květová fáze. Semínka se sklízejí, jakmile 50 až 60 procent slupek, v nichž se skrývá semínko, pukne. I menší rostlina může mít minimálně tisíc semen. Ze sklizených semen provedeme selekci – odebereme ta, která jsou nezralá, tedy bílá či zelená. Přebraná semena vždy uložíme na dva týdny do lednice a pak provedeme test klíčivosti ze stovky semen. Vždy máme klíčivost sto procent, a jsme na to náležitě pyšní. Semena by se před klíčením měla skladovat v lednici, tím se totiž napodobí přírodní podmínky. Na podzim přeci semena také padají na zem, kde přečkávají celou zimu a na jaře se pak probudí s celou parádou. Semínka je zkrátka dobré nechat v ledničce, aby tam „zazimovala“.

……………………………………………………………………………………………………………………..

Profil: Blackberry Gum

Blackberry Gum od Seed Stockers je nezvyklý fenotyp vzniklý zkřížením odrůd Bubble Gum a Blueberry, což byl hodně tmavý klon. Linie Blackberry Gum je nezvykle ovocná a její palice a listy často získávají tmavý nádech. Aroma je zemité, kořeněné a borůvkově ovocné po Blueberry, přičemž chutná šíleně sladce a žvýkačkově po Bubble Gum, s náznakem cukrové vaty. Palice jsou doslova pokryté krustou z pryskyřice. Doba květu činí 67 dní, ale jak nám prozradil její šlechtitel, když je necháte růst o trochu déle, začnou se pak barvit do fialova.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!