Aktuální článek
Malta jako centrum léčebného konopí? Na ostrově se připravuje Medical Cannabiz Summit 2019

Malta jako centrum léčebného konopí? Na ostrově se připravuje Medical Cannabiz Summit 2019

  • V listopadu se na Maltě chystá akce světového formátu zaměřená na léčebné konopí, za kterou stojí pořadatelé největšího světového veletrhu blockchainových technologií a umělé inteligence, Malta A.I and Blockchain Summit. První ročník se uskuteční ve dnech 4. – 5. listopadu 2019 a spojí rozsáhlý veletrh s odbornou konferencí, na které vystoupí více než třicet profesionálů z celého světa.

Cílem organizátorů ja zajistit prostředí k rozvoji globální spolupráce v oblasti obchodu i výměny posledních poznatků vědeckého výzkumu. Na akci naváže blockchainová konference, která proběhne ve dnech 6. – 8. listopadu. Obě akce se konají v luxusním 5 hvězdičkovém hotelu ve městě St. Julian.

Věda i obchod

Akce Medical Cannabiz World je zaměřena na porporu růstu konopného obchodu a výzkumu v oblasti léčby. Nabídne celou řadu zajímavých témat a mimo debaty nad aktuálními právními předpisy, politikou, vzděláváním a vědeckým výzkumem se bude věnovat i investičním příležitostem, technologiím a obchodu. Zakladatel Medical Cannabiz World Eman Pulis, říká: „Jsem hrdý na to, že Malta může být v čele tohoto odvětví, které mění lidské životy, dává naději lidem v nouzi a šíří povědomí o zdravotních přínosech léčivého konopí pro nemocné po celém světě. Malta je nyní v ideální situaci, aby mohla nabídnout tomuto novému sektoru péče o zdraví prostor k rozvoji a těší mě, že k tomu mohu oběma veletrh přispět.” Jak ale upozornil COO Oliver de Bono, summit není o rekreačním užívání, ale bude se zaměřovat čistě na léčebné využití. Přivítá zejména akademiky, zákonodárce a podnikatele. 

Konopí na Maltě

Zákon umožňující zpracování konopí pro výrobu léčivých přípravků z roku 2018 byl velkým krokem vpřed a otevřel odvětví na Maltě možnost rozvoje. Akce Medical Cannabiz World proto vytvoří ideální platformu pro všechny obchodníky a špičkové odborníky z celého světa, aby předvedli své produkty. S podporou tamní vlády se maltské konopné odvětví rychle dostává do čela evropského sektoru konopných léčiv. Na konferenci se přislíbili účast i politici a zástupci vlády, kteří se budou hlouběji zabývat vhodným právním rámcem pro léčebné konopí. Medical Cannabiz World se koná od 4. do 5. listopadu 2019 v Intercontinental Hotel v St Julian’s, Malta.

Více informací o akci najdete na webových stránkách cannabizsummit.world.


Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!