Aktuální článek
Growreport: BCN Critical XXL Autoflower

Growreport: BCN Critical XXL Autoflower

  • Samonakvétačka BCN Critical XXL Autoflower má za matku hodně speciální mateční rostlinu Critical. Ta byla vybrána na základě potence a tvorby pryskyřice z několika stovek unikátních exemplářů, které byly pěstovány od semínka. Obecně platí, že tyto XXL odrůdy jsou výsledkem přísné selekce a mnoha měsíců tvrdé práce, během nichž se hledají co nejvýjimečnější rodičovské rostliny.

V tomto případě vznikla BCN Critical XXL Autoflower, které vyroste od semínka do sklizně za zhruba 75 dní a daří se jí v jakémkoli pěstebním médiu. Rád roste i venku, kde jí to sklizně trvá spíše 95 dní, jak už to chodí u nejlepších feminizovaných automatů. Díky dobrému genetickému základu prospívá ve všech podmínkách. BCN Critical XXL Autoflower je odrůda, která není drahá, ale má vysokou hodnotu – což je další důvod, proč se jedná o jednu z nejlépe prodávaných samonakvétacích odrůd od Seed Stockers. Výborná kvalita za hubičku. Svým výkonem a vitalitou předčí mnohá dražší konopná semena na trhu.

Růstový cyklus BCN Critical XXL Autoflower je jednoduchý a předvídatelný. Prvních 25 dní rostliny zůstávají spíše nižší, protože si budují silný kořenový systém a rozvíjejí první větve a listy. Mezi dny č. 25 až 50 se začnou objevovat první zárodky samičích květů a hned poté se začnou formovat palice. V této fázi finálního růstu se BCN Critical XXL Autoflower obvykle začne vytahovat do výšky, takže hnojení může nabýt na intenzitě. Od 50. dne už se rostlina soustřeďuje na tvorbu palic, i když nadále může mírně růst i do výšky. Trpělivý grower, který kytce na závěr nechá týden nebo dva navíc, se dočká podstatného nakynutí květů, zejména pod dobrým světlem.

Seedbanka Seed Stockers věnovala semínko odrůdy Blackberry Gum do přílohy každého výtisku magazínu Legalizace č. 52. 

Hlavní doporučení při pěstování samonakvétacího „barcelonského Criticalu XXL“ zní: maximalizovat hladinu světla během posledních 4 až 5 týdnů růstu, když je kvetení v plném rozmachu. Květy tak nabydou na objemu a budou absorbovat veškeré světlo, které jim dáte k dispozici. Od semínka do sklizně to při osvětlení LED s technologií COB (chip on board) trvá 11 týdnů. Po celý pěstební cyklus na ně svítila 280wattová výbojka v režimu 20 hodin světla a 4 hodiny tmy. Semínka byla zasazena do 22litrových květináčů se zeminou a jako hnojivo byla použita výživa od BioBizz. Větve byly zkušeně ohýbány v rámci metody LST (low stress training) a rostliny byly přiměřeně odlisťovány. Jak poznamenává mistr pěstitel: „Pěstuje se opravdu hezky. Dokáže zpracovat hodně živin, aniž by se spálila. Je to pozoruhodný univerzální model se sladkou příchutí a skvělým aroma.“ 

Data z pěstování

1. týden: Vlhkost vzduchu 50 %, denní teplota vzduchu 27 °C, noční 20 °C, lampa ve vzdálenosti 70 cm od rostliny. Zálivka zhruba jeden litr vody na jednu rostlinu za 24 hodin, růstové hnojivo 5 ml/l Bio-Grow. Zatím bez vůně.

2. týden: Rostlinky mají 10 cm na výšku. Podmínky zůstávají stejné jako během 1. týdne.

3. týden: Rostlinky mají 20 cm. Vzdálenost mezi lampou a sazenicemi byla snížena na 20 cm a vlhkost vzduchu byla snížena na 40 %. Ostatní pěstební podmínky zůstaly stejné.

4. týden: Výška 44 cm, denní vlhkost vzduchu 40 %, teplota ve stanu 28 °C, vzdálenost lampy pořád 20 cm. Zálivka zvýšena na zhruba 1,75 litru vody na 24 hodin, a k původní dávce 5 ml/l růstového hnojiva Bio-Grow začal být přidáván i 1 ml/l květového hnojiva Bio-Bloom. Kytky jsou zatím bez vůně.

doporučujeme

5. týden: Rostliny začínají kvést. Výška 60 cm, vlhkost vzduchu stále 40 %, teplota vzduchu ve dne 28 °C a ve dne 20 °C. Vzdálenost od lampy 20 cm. Zálivka zvýšena na 2 litry na 24 hodin. Poměr hnojiv byl prohozen: 5 ml/l Bio-Bloom and 1 ml/l od Bio-Grow. Z kytek se začíná linout slabá vůně.

6. týden: Dosažena konečná výška 70 cm. Vlhkost, teplota, vzdálenost lampy i zálivka zůstává stejná jako v 5. týdnu a tak tomu bude až do konce kvetení. Vůně je zatím stále slabá, takže ke standardní dávce 5 ml/l Bio-Bloom a 1 ml/l Bio-Grow jsou přidány 2ml/l přípravku Top-Max.

7.–10. týden: Během posledních čtyř týdnů rostliny dostávaly 5 ml/l Bio-Bloom, 1 ml/l Bio-Grow a 2 ml/l Top-Max, 2 litry vody na 24 hodin. Začínají vonět intenzivněji, ale stále v normálu.

11. týden: Čas sklizně. Pěstitel vyhodnotil výpěstek jako 50% indiku a 50% sativu. Varování: způsobuje žravku a sucho v ústech.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!